علی بابایی گفت: از رئیس و‌کمسیون‌های تخصصی مجلس یازدهم می‌خواهم تا یک‌کمیته حقیقت یاب برای بررسی آنچه که در آبان ۹۸ به دنبال افزایش قیمت بنزین در کشور اتفاق افتاد تشکیل شود.

به گزارش آیند، علی بابایی‌کارنامی، نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به سالگرد فتنه بنزینی سال ۹۸ گفت: آنچه در ۲۴ آبان ۹۸ و به دنبال افزایش قیمت بنزین در کشور اتفاق افتاد و آشوب‌های خیابانی را به دنبال داشت با اقدام کاملاً مدیریت شده و در ادامه در امتداد فتنه ۸۸ در کشور بود.

او افزود: آنهایی که در آبان ۹۸ سوءتدبیر و سوءمدیریت داشتند و باعث آشوب‌های خیابانی در کشور شدند باید در محاکم قضایی پاسخگو باشند.

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: ما در ابتدای ماه جاری هم شاهد هک شدن سامانه کارت سوخت و به طور کل سیستم سوخت‌رسانی در کشور بودیم اما با مدیریت خوب دولت و اطلاع‌رسانی به موقع به مردم کار در فضای آرام پیش رفت و در عرض چند ساعت کار به روال عادی بازگشت.

بابایی گفت:‌ در سال ۹۸ و در ماجرای افزایش قیمت بنزین و فتنه بنزینی عده‌ای از قبل برنامه‌ریزی‌هایی داشتند و عامدانه می‌خواستند کشور را به آشوب بکشند و متأسفانه مجلس قبل هم در برابر این مسائل خیلی سکوت کرد و با وجود اینکه عناصر اصلی مجلس قبل در جریان موضوع افزایش قیمت بنزین بودند اما به موقع عمل نکردند.

همین حالا بخوانید
دیدار دو ساعته رئیس قوه قضائیه با خانواده محکومین امنیتی و حوادث آبان ۹۸

او افزود: یکی از استراتژی‌های دولت و مجلس قبل این بود که مردم و نظام را در مقابل هم قرار دهند که متأسفانه خسارات زیادی هم به کشور زدند.

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: شرایط آن موقع کشور اقتضا می‌کرد دولت و مجلس به میدان بیایند و مسئولیت قبول کنند و مسائل را صادقانه و شفاف با مردم در میان بگذارند. هرجا مسئولین با مردم صادق بوده‌اند مردم با آنها همراهی کرده‌اند و مردم زمانی که از مسئولین بی‌صداقتی می‌بینند حاضر به همراهی با مسئولان نمی‌شوند.

بابایی تاکید کرد: از رئیس و کمیسیون‌های تخصصی مجلس یازدهم می‌خواهم تا یک کمیته حقیقت‌یاب برای بررسی مسائل و عوامل پشت‌پرده فتنه بنزینی سال ۹۸ تشکیل شود و موضوع را به طور جد مورد رسیدگی قرار دهد.