حمید درخشان: پرسپولیس با ۲ گل استقلال را می‌برد

حمید درخشان کاپیتان و سرمربی سابق پرسپولیس معتقد است مهدی ترابی بازیکن بهتری نسبت به ستاره استقلال مهدی قایدی است.

به گزارش آیندنیوز و به نقل از خبرورزشی، ستاره خط میانی پرسپولیس در دهه ۶۰ با شماره ای بازی می کرد که مهدی ترابی در لیگ قهرمانان آسیا می پوشید و امسال به دلیل استفاده مهدی مهدیخانی نتوانست در لیگ برتر آن را بپوشد. حمید درخشان بسیار به سبک بازی مهدی ترابی علاقه داشته و او را برگ برنده دربی روز جمعه می داند.

مهدی قایدی یا مهدی ترابی؟

منظورتان را بهتر بگویید تا جواب بدهم!

اگر شما سرمربی بودید و می گفتند فقط می توانید یکی از این دو را انتخاب کنید، چه می کردید؟

صددرصد مهدی ترابی!

چرا؟

مهدی ترابی به نظر من بازیکن کامل تری است. مهدی قایدی فقط زمانی که توپ را در اختیار دارد عالی کارمی کند، دریبل می زند و داخل هجده قدم حریف می رود اما…( کمی مکث می کند)

اما چی؟!

مهدی ترابی بازیکنی کامل تر از مهدی قایدی است. ترابی تکنیک بالایی دارد. به راحتی نفر روبرو را دریبل می زند و رد می شود ولی مهم تر از آن این است که دوندگی زیادی هم دارد. ترابی هم می دود و هم می جنگد و در دفاع هم کمک حال تیمش است. به همین خاطر من او را کامل تر می دانم.

ما فرهاد مجیدی از مهدی قایدی به عنوان دربی بازترین بازیکن تیمش یاد کرده است؟

گفتم که قایدی بازیکن زهردار و خطرناکی است. بازیکنی ریزنقش و تکنیکی که در استقلال می درخشد ولی شما نظر من را درخصوص قیاس او و ترابی پرسیدید و جواب دادم.

به نظر می رسد این دو رقابت ویژه ای هم در تیم ملی داشته باشند؟

به هر حال بحث تیم ملی جداست. دراگان اسکوچیچ حتما برنامه های ویژه خودش را در سر دارد. ما هنوز به صورت دقیق نمی دانیم تیم ملی قرار است با چه سیستمی بازی کند تا بگوییم چه کسانی رقابت می کنند. با این وجود تیم ملی در فاز تهاجمی نفرات بسیار خوبی مثل مهدی طارمی، سردارآزمون، کریم انصاری فرد، مهدی ترابی، علیرضا جهانبخش، علی قلی زاده، مهدی قایدی، کاوه رضایی و… را در اختیار دارد.

بسیارخوب، به نظر شما برگ برنده دربی کدام بازیکن می تواند باشد؟

دربی یک بازی خاص است. یک مسابقه ویژه که هر تیمی نترسد و با اعتماد به نفس بیشتر وارد زمین شود برنده خواهد شد. همین موضوع در مورد بازیکنان هم صدق می کند. شما نمی توانید ستاره دربی را حدس بزنید. یک وقت می بینید یک مدافع میانی یا حتی کناری گل دربی را زد یا قشنگ ترین صحنه بازی استقلال و پرسپولیس را خلق کرد.

حالا اگر بخواهید یک اسم بیاورید؟

پرسپولیس بازیکنان بسیار خوبی در همه خطوط در اختیار دارد و همگی هم تأثیرگذار هستند اما اگر بخواهم یک اسم بیاورم باز می گویم مهدی ترابی!

نتیجه این دربی را چگونه پیش بینی می کنید؟

من فکر می کنم پرسپولیس با نتیجه ۲ بر صفر برنده این بازی خواهد شد.

چرا؟

چون پرسپولیس تیم تر و سرتر از استقلال است و نفرات آبدیده تری هم دراختیار دارد.

و زنندگان این دو گل احتمالی پرسپولیس چه کسانی خواهند بود؟

انشالله عیسی آل کثیر و شهریار مغانلو!

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.