|
| کد مطلب: ۹۸۱۹۳
لینک کوتاه کپی شد

اینفانتینو در باره بکاربردن نام جعلی برای خلیج فارس به علی دایی چه گفت؟

علی دایی بعداز حضور در مراسم THE BEST یا همان بهترین‌های فیفا در شهر پاریس که با همراهی همسرش انجام شد، به کشور بازگشت.

اینفانتینو در باره بکاربردن نام جعلی برای خلیج فارس به علی دایی چه گفت؟
منبع: مهر |

زرق و برق مراسم فیفا در پاریس و قدم گذاشتن روی صحنه‌ای که مسی برای هفتمین بار عنوان مرد سال را گرفت، باعث نشد که علی دایی پرسش مهم مردم ایران از رئیس فیفا یادش برود.

اتفاق جالب توجه و غیرمنتظره در این دعوت، حضور اسطوره فوتبال ایران روی سِن اصلی برنامه فیفا به منظور اهدای یکی از جوایز مهم سال فوتبال جهان بود که این سفر را از حالت توریستی و مهمان ویژه خارج و به یکی از برگزارکنندگان مراسم فدراسیون جهانی بدل کرد.

علی دایی بعد از بازگشت به تهران در گفت و گویی اظهار داشت:

*من علی دایی شرمنده این بزرگواران هستم که نتوانسته‌ام در حد شایستگی‌های‌شان خدمت‌گزار قابل و شایسته‌ای برای‌شان باشم.

*سوال مردم ایران را به آقای اینفانتینو انتقال دادم که برای خود من هم به شخصه مهم بود.این که چرا در بازی‌هایی که اخیرا در یکی از کشورهای همسایه ایران برگزار شد، ایشان واژه نادرست خلیج عربی را به جای واژه تاریخی و اصیل خلیج فارس به کار بردند. در جواب من آقای اینفانتینو توضیح داد که چاره دیگری نداشتم چون نام تورنمنتی که برگزار می‌شد همانی بود که من استفاده کردم. برایم جالب بود که ایشان با تاریخ ایران کاملا آشنا بود و وقتی در این مورد خاص سوال کردم به واژه PERSIAN GULF که همان خلیج فارس است اشاره کرد و گفت که تنها دلیلی که آن واژه را در آن مسابقات استفاده کردم این بود که از سوی میزبان نام بازی‌ها آنطور انتخاب شد.

*از تیم‌ملی خبر ندارم که چه خواهد شد. مثل همیشه و مانند هر ایرانی برای تیم‌ملی کشورم بهترین‌ها را آرزو می‌کنم. انشاالله در خصوص انتخاب سرمربی آینده بهترین تصمیم گرفته شود و بهترین گزینه که بتواند به موفقیت تیم‌ملی کمک کند برای هدایت آن انتخاب شود.

ارسال نظر

پربازدیدترین