|
لینک کوتاه کپی شد

مرغی با پاهایی به اندازه آجر؛ چرا مرغ اژدها اینقدر گران است؟

پا‌های توده‌دار مرغ دانگ تائو، که در شمال ویتنام پرورش داده می‌شود، به عنوان یک غذای لذیذ درنظر گرفته می‌شود و در سال نو قمری ویتنامی در میان ثروتمندان محبوبیت خاصی دارد.

مرغی با پاهایی به اندازه آجر؛ چرا مرغ اژدها اینقدر گران است؟
منبع: فرارو |

در مزرعه‌ای نزدیک به هانوی پایتخت ویتنام، مرغ‌های عجیب با پا‌هایی بسیار بزرگ پروش داده می‌شوند که قیمت هر یک از آن‌ها به ۲۰۰۰ دلار می‌رسد. پا‌های توده‌ای مرغ دانگ تائو (Dang Tao) به عنوان یک غذای لذیذ درنظر گرفته می‌شود و در سال نو قمری ویتنامی که به نام تت معروف است در میان ثروتمندان محبوبیت خاصی دارد.

500798_368

این نژاد که با نام مرغ اژد‌ها نیز شناخته می‌شود، پا‌هایی به ضخامت یک آجر دارد و حتی مسابقات زیبایی برای آن‌ها برگزار می‌شود.

لو ون هین پروش دهنده مرغ دانگ تائو به خبرگزاری فرانسه گفت که کلید طعم خوب پا‌های این پرنده رژیم غذایی آن از ذرت و برنج و آزادی پرسه زدن آن است.

وی که بیش از ۱۵ سال است در زمینه پرورش مرغ دانگ تائو فعالیت می‌کند، می‌گوید: هرچه مرغ بیشتر راه برود، ماهیچه‌هایش قوی‌تر و بزرگ‌تر می‌شود.

500793_941

گوشت مرغ دونگ تائو - که می‌تواند تا ۱۰ کیلوگرم هم برسد به دلیل بافت سفت و جویدنی آن بسیار ارزشمند است. همچنین چربی کمی دارد. گاهی اوقات به صورت آب‌پز، سرخ شده، خورشتی یا با علف لیمو سرو می‌شود.

لو ون هین گفت: بهترین قسمت مرغ دونگ تائو، پوست پا‌های آنهاست. هر چه پا‌ها بزرگتر باشد، خوشمزه‌تر است.

500795_144

شناسه خبر: ۹۴۲۳۴

ارسال نظر

پربازدیدترین

Additionally, paste this code immediately after the opening tag: