|
لینک کوتاه کپی شد

دخترهای نمازخوان هم در پیج اینستاگرام، عکس بی حجاب می گذارند

جهان در ذهن نوجوانان امروزی یک بازی است. نوجوان امروزی گاهی تا روزی ۱۰ ساعت مشغول گیم است. او نه از کشتن و نه از کشته‌شدن، نه از زندان‌رفتن و نه از گیرافتادن و نه هرچیز دیگری در این عالم واقعی، تصویر کاملاً واقعی ندارد.

دخترهای نمازخوان هم در پیج اینستاگرام، عکس بی حجاب می گذارند

 در بازی کامپیوتری، قهرمان بازی کشته می‌شود، اما بلافاصله برمی‌خیزد و با امتیازی که گرفته است، به بازی ادامه می‌دهد. آنانی را هم که به دست قهرمان کشته می‌شوند، خود بازی دوباره زنده می‌کند و مقابل قهرمان می‌گذارد. نهایتاً اگر از بازی خارج و دوباره وارد آن شوی، هم قهرمان و هم ضدقهرمان زنده و آماده بازی هستند! هیچ‌کس در آن فضا نمی‌میرد. مرگ آن‌طور که در واقعیت هست، برای یک نوجوان که ذهنش تسخیر سحر بازی است، مشابه واقعیت نیست. گرفتارشدن نیز همین‌طور است. نوجوان گیمر می‌خواهد در خیابان، همان قهرمان گیم باشد، دقیقاً همان‌طور، بنابراین از عواقب بازداشت هراسی ندارد یا با همان حساب‌وکتاب گیم، ارزیابی‌اش آن است که می‌ارزد که بازداشت شود، اما برای دوست‌دخترش یک قهرمان باشد!

بسیاری از همین نوجوانان چه درک و برداشتی از تکرار تصاویر انقلاب ۵۷ از تلویزیون در دهه‌فجر دارند؟ فقط یک چیز: جای خالی چنین حضور خیابانی در زندگی‌شان و به‌سرانجام‌رساندن یک کار بزرگ همانند پدران‌شان!

اینکه رهبر انقلاب معتقدند: «زبان ارتباط گرفتن با یک جوان و نوجوان با زبان حرف زدن با یک غافل جاهل یا معاند فرق می‌کند» یعنی توجه به این ظرایف. شخصاً دختران نوجوانی را می‌شناسم که سه‌سال است حتی یکی از نماز‌شب‌هایشان ترک نشده، اما عکس بی‌حجاب از خود در اینستا منتشر می‌کنند! این نکته را به چند مسئول فرهنگی سابق و لاحق گفته‌ام و فقط ناباوری و تعجب ایشان را دیده‌ام.

ما می‌خواهیم انسانی را که برای آینده خودش شکست از ربات‌ها را پیش‌بینی کرده است، با آموزه‌های سعدی و مولانا، دل‌زنده نگه داریم و روح او را نجات دهیم؛ و این یعنی کار ما بسیار سخت و حرکت بر لبه تیغ است.

 

شناسه خبر: ۹۴۲۲۱

ارسال نظر

پربازدیدترین

Additionally, paste this code immediately after the opening tag: