|
| کد مطلب: ۱۱۰۹۴۲
لینک کوتاه کپی شد

ترتیب دادن مهمانی لاکچری در جلسه دفاع از پایان نامه به طمع نمره بالاتر

هر روز دارد عکس‌های عجیب‌تری از بسته‌های پذیرایی در جلسه‌های دفاع پایان‌نامه منتشر می‌شود. طوری که اگر یک نفر عکس این بسته‌ها و میزهای سرو دسر و فینگرفود را جلوی‌تان بگذارد شاید آخرین حدس‌تان درباره مکان وقوع آن، دانشگاه باشد.

ترتیب دادن مهمانی لاکچری در جلسه دفاع از پایان نامه به طمع نمره بالاتر
منبع: خراسان |

اصلاَ معلوم نیست چطور این بسته ‌های پروپیمان از سالن دفاع دانشگاه‌های مختلف کشور سردرآورده‌اند. سنت پذیرایی از استادان و مهمانان در جلسه دفاع پایان‌نامه در این روزها آن‌قدر درگیر لاکچری‌بازی شده‌است که گاهی دانشجو را از هدف اصلی خود و ارائه یک دفاع پذیرفتنی دور می‌کند و پذیرایی را از حاشیه به متن می‌آورد.

بعضی از دانشجوها حتی در کنار این پذیرایی، هدیه‌های ویژه و جداگانه‌ای برای استادان در نظرمی‌گیرند و مدعی هستند کم‌وکاست این پذیرایی‌ها ممکن است بر نمره‌دادن استادان تاثیرگذار باشد.

شاید این بسته‌های پذیرایی، ته‌مانده همان سنت اشتباه مهمانی‌ عالی با جیب خالی باشد. همان سنتی که عادت‌مان داده‌است از مهمانی فقط دردسرهایش برایمان باقی‌بماند. چیزی که مشخص است جای این بسته های پذیرایی در دانشگاه نیست، جایی که خودش باید تولیدکننده و ترویج‌دهنده افکار درست و فرهیخته باشد. در پرونده امروز قیمت و محتویات عجیب این بسته ها را بالاوپایین‌ کردیم و تصاویر تعدادی از آن‌ها را که در شبکه‌های اجتماعی هم پربازدید شدند، خواهیم دید.

مهمانی‌ میلیونی در دانشگاه

GA7gtV6rlU98

 
اگر در اینترنت چرخی‌بزنید با انواع و اقسام صفحه و سایت‌هایی مواجه‌می‌شوید که آماده‌کردن بسته ‌های پذیرایی جلسه دفاع را به‌عهده‌می‌گیرند

بسته های پذیرایی که از آن حرف می‌زنیم عکس‌به‌عکس تفاوت‌دارند چون سفارش‌دهنده بنا به بودجه برای محتویات آن تصمیم‌می‌گیرد. بیشتر این بسته‌ها که دست‌کم یک نوع میوه مانند موز، سیب یا میوه فصل، آب میوه دست‌ساز یا کارخانه‌ای، کوکی، بسته دستمال، قاشق، نی پلاستیکی و (فینگرفود) خوراک بند انگشتی دارند، به شکل‌های مختلف بسته‌بندی می‌شوند و در نهایت دانشجو با این بسته‌ها از استادان و مهمانان حاضر در جلسه دفاع، پذیرایی‌می‌کند.

اگر در اینترنت چرخی‌بزنید با انواع و اقسام صفحه و سایت‌هایی مواجه‌می‌شوید که آماده‌کردن بسته ‌های پذیرایی جلسه دفاع را به‌عهده‌می‌گیرند. حتی بعضی برای این موضوع راهنماهایی نوشته‌اند که برای پذیرایی جلسه دفاع باید چنین و چنان کرد.

اما واقعیت این است که هیچ بایدی در این زمینه وجود نداشته‌ و ندارد. آن هم برای فردی که قراراست در محیط علمی و در جلسه‌ای کوتاه از عملکرد چندساله دانشجویی خود دفاع ‌کند. برای بررسی این قیمت‌ها به یک سایت و چند صفحه اینستاگرامی سرزدیم و درباره قیمت بسته‌ها از آن‌ها سوال‌کردیم. «محتویات بسته بر اساس بودجه و سلیقه شما چیدمان می‌شود» و «مبلغ مد نظر را بگویید تا ما محتویات بسته را پیشنهاد دهیم و متناسب با مبلغ بسته ببندیم» حرف مشترک بیشتر این صفحه‌ها بود.

عجیب این که برخی جدا از بسته های پذیرایی، هدیه ویژه‌ای را هم در کنار پذیرایی برای استادان در نظرمی‌گیرند. قیمت یک بسته معمولی شامل یک عدد موز، سیب، کیک و آب میوه حدود 60 هزارتومان است و این عدد بسته به محتویات بالا و بالاتر هم می‌رود. برای مثال قیمت یک بسته که شامل موز، رانی، یک کوکی کوچک و یک بسته کوچک آجیل مغز است 126هزارتومان آب می‌خورد. بسته دیگری که برای صرف صبحانه در جلسه دفاع در نظر گرفته‌شده و شامل یک ظرف حلیم، نان، پنیر، کره و مربای کوچک است. برای این بسته باید 150هزارتومان بپردازید. این مبلغ برای چهار استاد به اضافه حداقل 10 مهمان، بیش از 2میلیون تومان تمام‌می‌شود.

شنیدن کی بود مانند دیدن

از قدیم گفته‌اند «شنیدن کی بود مانند دیدن». ما هم با تکیه بر همین اصل درست تصمیم‌گرفتیم به جای گفتن از رواج بسته‌های پذیرایی در جلسه دفاع دانشجوها، تصاویر بعضی از این بسته‌ها که نمونه‌اش در صفحه و سایت‌های خدمات مجالس، کم نیست با شما به اشتراک بگذاریم. این تصاویر مشتی ا‌ست نمونه خروارِ آن‌چه در حال اتفاق است.

1FKZCWuCKCkk

 

 

ارسال نظر

پربازدیدترین