|
| کد مطلب: ۱۰۶۲۹۵
لینک کوتاه کپی شد

کشتی گیر وزن92کیلوگرم ایران به یک ژاپنی ایرانی تبار 10 بر صفر باخت!

در جریان رقابت‌های ۵ وزن دوم کشتی آزاد قهرمانی آسیا ۲۰۲۳ در آستانه قزاقستان، ارشک در وزن ۹۲ کیلوگرم ارشک محبی در دور نخست با نتیجه ۱۰ بر صفر مقابل آرش یوشیدا از ژاپن مغلوب شد.

کشتی گیر وزن92کیلوگرم ایران به یک ژاپنی ایرانی تبار 10 بر صفر باخت!
منبع: ایسنا |

ارشک محبی در دور نخست رقابت‌های قهرمانی آسیا مقابل آرش یوشیدا از ژاپن که فرزند جواد اسفنجانی از مربیان ایرانی کشتی در ژاپن است، با نتیجه سنگین ۱۰ بر صفر شکست خورد.

آرش یوشیدا یکی از ۶ فرزند جواد اسفنجانی، مربی ۵۶ ساله ایرانی است که نزدیک به ۳۰ سال است در ژاپن زندگی می‌کند و موسس و مربی باشگاه کشتی کودکان در ایچیکاوا، در شرق توکیو است که سال ۲۰۱۲ راه‌اندازی کرده است.

اسفنجانی ۵ سال پیش موفق شد تیم نونهالان ژاپن را در مسابقاتی که در زادگاهش کرج برگزار شد، با کسب ۴ مدال طلا به عنوان نایب قهرمانی آسیا برساند.

با وجود ممنوعیت حضور زنان در سالن مسابقات ایران، با درخواست اسفنجانی فدراسیون کشتی وقت به مادر و خواهران او اجازه داد وارد سالن شوند که این موضوع در گزارش اتحادیه جهانی درباره اسفنجانی مورد توجه قرار گرفت.

wv8rZPqOimzh

اسفنجانی در کنار ۶ فرزند و همسرش- آرش یوشیدا نفر سوم از سمت چپ(عکس مربوط به ۵ سال پیش)

اسفنجانی در ژاپن با نائومی یوشیدا ازدواج کرد و صاحب شش فرزند پسر از جمله یک دوقلو شد که همگی کشتی‌گیر هستند.

کیوان یوشیدا فرزند دوم اسفنجانی چند سال پیش در مسابقات جوانتن آسیا در وزن ۹۷ کیلوگرم مقابل حریف ایرانی خود شکست خورد اما اینبار آرش یوشیدا دیگر فرزند اسفنجانی در رقابت‌های قهرمانی بزرگسالان آسیا موفق به تحمیل شکست سنگین ۱۰ بر صفر به یکی از ملی پوشان کشتی ایران شده است.
 

آرش یوشیدا پس از شکست محبی، برابر حریف مغول نیز به برتری رسید و راهی نیمه نهایی شد. یوشیدا برای رسیدن به فینال باید از سد صفرنیازاف از ازبکستان بگذرد. در صورت صعود او به فینال، محبی راهی گروه بازنده ها می شود تا برای رسیدن به مدال برنز تلاش کند.

ارسال نظر

پربازدیدترین