|
| کد مطلب: ۱۰۳۰۸۲
لینک کوتاه کپی شد

پنتاگون: حمله امریکا به مراکز گروه‌های مرتبط با سپاه پاسداران در سوریه

وزارت دفاع امریکا (پنتاگون) اعلام کرد ارتش امریکا عصر دیروز پنجشنبه چند حمله نظامی علیه آنچه که "گروه های مرتبط با سپاه پاسداران در سوریه" نامید داشته است.

پنتاگون: حمله امریکا به مراکز گروه‌های مرتبط با سپاه پاسداران در سوریه
منبع: عصر ایران |

وزارت دفاع امریکا گفته است این حملات در انتقام از حملات پهپادی گروه های مرتبط با سپاه علیه پایگاه ارتش امریکا در سوریه انجام شد.

 ارتش امریکا درباره حمله پنجشنبه به پایگاه خود در سوریه توضیح داد این حملات با استفاده از پهپادهای ساخت ایران علیه پایگاه نظامی امریکا در نزدیکی شهر حسکه (شمال شرق سوریه) انجام شد. در نتیجه این حمله، یک پیمانکار امریکایی کشته و 5 سرباز امریکایی زخمی شدند.

ارتش امریکا اضافه کرد: برآوردهای سازمان اطلاعاتی امریکا نشان می دهد در حمله پنجشنبه به پایگاه امریکا در سوریه از پهپادهای ایرانی استفاده شده است.

در بیانیه وزارت دفاع امریکا به نقل از وزیر دفاع آمده است: "به نیروهای فرماندهی مرکزی امریکا (سنتکام) برای انجام حملات دقیق شبانه در شرق سوریه علیه مراکز مورد استفاده گروه های وابسته به سپاه پاسداران ایران مجوز دادم".

او همچنین گفت که این حملات در واکنش" به حمله پنجشنبه و مجموعه ای از حملات اخیر علیه نیروهای ائتلاف در سوریه از سوی گروه های وابسته به سپاه پاسداران است".

صدها نظامی امریکایی در سوریه مستقر هستند. امریکا می گوید این نظامیان در قالب ائتلاف بین المللی جنگ علیه داعش در سوریه حضور دارند. این نیروها معمولا از سوی گروه های مرتبط با ایران مورد حمله قرار می گیرند.

نظامیان امریکایی در سوریه بدون مجوز دولت دمشق در خاک این کشور مستقر هستند. دولت سوریه این نظامیان را نیروهای اشغالگر می داند.

ارسال نظر

پربازدیدترین