|
| کد مطلب: ۱۰۲۸۵۷
لینک کوتاه کپی شد

اولین تصاویر از موشک های ضدتانک تاو در جنگ اوکراین

موشک های ضد تانک تاو از جدیدترین تجهیزاتی است که به ارتش اوکراین برای مقابله با تانک های روسی داده شده است

اولین تصاویر از موشک های ضدتانک تاو در جنگ اوکراین
منبع: خبر آنلاین |
 
.اغلب موشک های خانواده تاو دارای پروفایل حمله، حمله مستقیم (Direct Attack) هستند اما تاو ۲بی برخلاف سایر نسخه های تاو به صورت حمله از بالا (Top Attack) طراحی شده است.
 
اولین تصاویر از استفاده موشک های ضدتانک تاو در جنگ اوکراین/ عکس
 
تاو ۲بی دارای ۲ سر جنگی خرج گود به سمت پایین بوده و زرهپوش ها را از قسمت بالایی که زره نسبتا ضعیفتری دارند مورد هدف قرار میدهد. در قسمت جلویی کلاهک موشک، سنسور هدف یابی دو حالته قرار دارد که شامل سنسور مغناطیسی و پروفایلومتر لیزری بوده و وظیفه دو سنسور فوق فعال ساختن سر های جنگی هنگام عبور موشک از بالای زره پوش است.
اولین تصاویر از استفاده موشک های ضدتانک تاو در جنگ اوکراین/ عکس
 
تاو ۲بی بسته به نسخه های مختلف دارای بیشینه بردی مابین ۳.۷۵ الی ۴.۵ کیلومتر است.

سامانه موشکی TOW از سال 1970 عملیاتی شده است و تا به امروز بیش از 700000 سامانه تسلیحاتی TOW به ارتش آمریکا و نیروهای نظامی متحدش تحویل داده شده است. نسخه های تولیدی آن شامل TOW 2A (BGM-71E) است که در سال 1987 بیش از 118000 موشک تحویل داده شد. TOW 2B (BGM-71F) در سال 1991 با تحویل بیش از 40000 موشک وارد تولید شد و برای تکمیل به جای جایگزینی TOW 2A، TOW 2B Aero، و TOW 2A bunker buster (BGM-71H) طراحی شده است.

سامانه موشکی TOW 2 برای حمله به عراق طراحی و به کار گرفته شد و این در حقیقت اولین شلیک عملیاتی موشک TOW 2B بود.

اولین تصاویر از استفاده موشک های ضدتانک تاو در جنگ اوکراین/ عکس

سیستم های موشکی سوار بر خودرو و هوا

این موشک ها را می توان از روی زمین با استفاده از لوله پرتاب نصب شده روی سه پایه شلیک کرد یا روی وسایل نقلیه نصب کرد. سیستم موشکی TOW را می توان به عنوان پایه تک لوله ای روی وسایل نقلیه نظامی یا به عنوان سیستم های زیر زرهی دو لوله ای یا چهار لوله ای روی وسایل نقلیه ای مانند خودروی پیشرفته TOW M901نصب کرد.

ارسال نظر

پربازدیدترین