|

تصاویر| از «اورامان» تا «هجیج»

در میانه مسیر روستای اورامان تخت، یکی از زیباترین و متفاوت‌ترین جاده‌های کوهستانی ایران جا خوش کرده است. جاده هجیج اورامان با پیچ و خم خود یکی از معروف‌ترین جاده‌های کردستان به حساب می‌آید.

کد مطلب : 88903

استان کردستان یکی از استان‌های غربی ایران است. کردستان میان کوه‌های سربه‌فلک کشیده زاگرس محصور شده است و این کوه‌ها، به استان کردستان جلوه‌ای خاص و متمایز بخشیده‌اند.

کردستان سرزمینی کوهستانی است که از بین النهرین تا رشته کوه زاگرس کشیده شده و نام کردستان برای نخستین بار در دوران سلجوقیان استفاده شده و از آن پس به ثبت رسیده است. این کلمه از واژه «کرد» و پسوند «ستان» تشکیل شده که به معنی محل زندگی کرد‌ها می‌باشد. در واقع کردستان یکی از مناطق کردنشین فلات ایران است و ساکنین آن به زبان کردی تکلم می‌کنند.

از جذابیت‌های کردستان که نباید از دست بدهید، منطقه اورامان است. اگر کردستان انگشتر باشد، اورامان نگین آن به حساب می‌آید. اورامان با روستا‌های پلکانی زیبا و مناظر بکر طبیعی‌اش، جزو مناطق کمتر شناخته شده ایران است که اگر به درستی شناخته شود، سالانه لشکری از مسافران را به خود خواهد دید.

در میانه مسیر روستای اورامان تخت، یکی از زیباترین و متفاوت‌ترین جاده‌های کوهستانی ایران جا خوش کرده است. جاده هجیج اورامان با پیچ و خم خود یکی از معروف‌ترین جاده‌های کردستان به حساب می‌آید. این جاده ۴۵ کیلومتر طول دارد و اورامان را به هجیج متصل می‌کند.

 

 

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین