|
| کد مطلب: ۱۱۸۳۱۳
لینک کوتاه کپی شد

فیلم| کفتار باهوش پس از رسیدن به پلنگ در جاده راهش را کج کرد

هوشیار ماندن یکی از ضروری‌ترین روش‌هایی است که کفتار‌ها از خود دفاع می‌کنند. این موجودات همیشه مراقب علائم هشدار دهنده و تهدید هستند.

منبع: فرارو |

نحوه نشان دادن تسلط حیوان در طبیعت می‌تواند از موجودی به موجود دیگر بسیار متفاوت باشد. برای مثال، خرس‌ها با سر بالا و گوش‌هایشان به سمت خرس‌های دیگر حرکت می‌کنند. شیر‌های نر نیز بیشتر نر‌های دیگر از جمله توله‌ها را می‌کشند.

پلنگ‌ها به ندرت تسلط نشان می‌دهند، زیرا آن‌ها حیوانات منزوی هستند. اما حتی زمانی که موجودی از مسیر پلنگ رد می‌شود، می‌دانند چه کسی دست برتر را دارد. ویدئوی منتشر شده دقیقاً این را به ما نشان می‌دهد.

ویدئو با استراحت پلنگی در وسط یک جاده خاکی شروع می‌شود. به جرات می‌توان گفت که این پلنگ ادعای قلمرو خود را کرده است. ناگهان یک کفتار ظاهر می‌شود که پلنگ را زیر نظر دارد.

شایان ذکر است که پلنگ‌ها و کفتار‌ها در طبیعت دشمن هستند. اگر قرار بود این دو حیوان با هم برخورد کنند، در اکثر مواقع، گربه بزرگ برنده می‌شد.

اگرچه کفتار می‌تواند به پلنگ حمله کند، اما پلنگ سرعتی باورنکردنی دارد. در این ویدئو دیده می‌شود که کفتار‌ها باهوش‌تر از آن چیزی هستند که به نظر می‌رسند. کفتار به جای ایجاد جنگ با پلنگ، یک حلقه بزرگ ایجاد می‌کند و علف‌های هرز اطراف را برای عبور انتخاب می‌کند تا از گربه در امان بماند.

اگر به دقت تماشا کنید، کفتار به پلنگ چشم دوخته است تا مطمئن شود که هیچ حرکتی در لحظه آخر وجود ندارد.

پلنگ برای گرفتن کمین می‌کند. تمام تلاش خود را می‌کند تا در هر شرایطی تا حد امکان به حیوان نزدیک شود. به دنبال یک حمله سریع و پرانرژی، طعمه را گرفته و با گاز گرفتن گردن طعمه کارش را تمام می‌کند. پلنگ‌ها قادر به تعقیب طعمه خود در فواصل دور نیستند و اگر جنبه اولیه غافلگیری از بین برود و طعمه فرضی آن‌ها فرار کند، می‌توانند تسلیم شوند. پلنگ‌ها طیف وسیعی از غذا‌ها را مصرف می‌کنند. اگرچه یک پلنگ می‌تواند به راحتی کفتار را از بین ببرد، اما احتمال اینکه پلنگ یک کفتار را بخورد بسیار اندک است.

کفتار‌ها باید همیشه مراقب شکارچیان باشند. این موجودات اغلب طعمه شکارچیان بزرگتری مانند ببر، پلنگ و شیر هستند. کفتار‌ها از مکانیسم‌های دفاعی مختلفی مانند پنهان کاری، هوشیاری و خصومت استفاده می‌کنند.

هوشیار ماندن یکی از ضروری‌ترین روش‌هایی است که کفتار‌ها از خود دفاع می‌کنند. این موجودات همیشه مراقب علائم هشدار دهنده و تهدید هستند. آن‌ها با صدای بلند فریاد می‌زنند تا در صورت مشاهده یک شکارچی که در حال نزدیک شدن است به بقیه گروه هشدار دهند.

ارسال نظر