|
| کد مطلب: ۹۲۴۵۹
لینک کوتاه کپی شد

قهرمان ووشو پای چوبه دار از جان اعدامی گذشت

سال ۱۳۹۶ امید ظفری قهرمان ووشو ایران در درگیری خیابانی به قتل رسید. ووشوکار تیم شهرداری بندرعباس در نهاوند کشته شد و در ادامه دادگاه برای قاتل او حکم قصاص صادر کرد.

قهرمان ووشو پای چوبه دار از جان اعدامی گذشت

ظفری سال ۱۳۹۳ در وزن ۷۵ کیلوگرم موفق شد مدال طلای مسابقات بین المللی جام وحدت و دوستی را به دست بیاورد. قرار بود حکم قاتل او اجرا شود، اما فرود ظفری برادر او و دارنده مدال نقره ۶۵ کیلوگرم ساندا در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ همراه با خانواده‌اش تصمیم گرفت از جان قاتل برادرش بگذرد.

فرود ظفری در خصوص این تصمیم اظهار داشت: ۶ سال قبل در باکو و در جریان بازی‌های کشور‌های اسلامی بودم که برادرم به قتل رسید. درست زمانی که مدال طلا را دریافت کردم از این موضوع اطلاع پیدا کردم. برادرم قهرمان ووشوی ایران و مسابقات بین‌المللی بود. باور کنید تا چند سال اصلا نمی‌توانستم نبودش را بپذیرم.

وی افزود: بامداد دو روز قبل و در زندانی واقع در نهاوند استان همدان، حکم اعدام در حال اجرا بود که من و پدرم رضایت دادیم چرا که گرفتن جان یک انسان قابل پذیرش نیست.

ظفری تصریح کرد: من با خانواده آن فرد یا خودش هیچ صحبتی نداشتم و تعداد زیادی از آن‌ها بودند که با پدرم صحبت کردند. آن فرد ۶ سال در زندان بود و حدود سه، چهار سال دیگر هم باید آنجا بماند. فکر می‌کنم به اندازه کافی تنبیه شده باشد.

دارنده مدال طلای بازی‌های کشور‌های اسلامی و نقره بازی‌های آسیایی جاکارتا در پایان گفت: تصمیمی که گرفتیم کاملا با مشورت پدرم بود و تنها رضایت خداوند را در نظر گرفتیم. ما چه کسی باشیم که بخواهیم جان یک نفر را بگیریم. یقین دارم روح برادرم نیز از این تصمیم شاد شده است.

منبع: خبرگزاری ایرنا

ارسال نظر

پربازدیدترین