|
| کد مطلب: ۹۲۴۵۵
لینک کوتاه کپی شد

گورستان عجیبی که محل دفن «پله» است! +عکس و فیلم

آخرین آرزوی پله این بود که در این مکان خاص دفن شود، آن هم به احترام پدرش و علاقه‌ای که به عدد ۹ داشت.

گورستان عجیبی که محل دفن «پله» است! +عکس و فیلم

آخرین آرزوی پله این بود که طبقه نهم قبرستانی در شهر زادگاهش سانتوس را برای خانه ابدی‌اش انتخاب کند. این یک ادای احترام خاص به پدر عزیزش است که همیشه به عنوان بازیکن پیراهن شماره ۹ را می‌پوشید.

محل دفن پله کجاست؟

تابوت پله برای همیشه در جایی قرار خواهد گرفت که به وضوح از آنجا می‌توان ورزشگاه سانتوس را در فاصله‌ای نیم مایلی دید. طرفداران او بر این باورند که پله می‌تواند زمین فوتبال مورد علاقه‌اش را برای همیشه ببیند.

ستاره برزیلی - تنها مردی در تاریخ که سه جام جهانی را فتح کرده است - زمان زیادی را صرف انتخاب آخرین محل دفن خود کرد. اما در نهایت این شهر‌های بزرگ ریودوژانیرو یا سائوپائولو نبودند که او انتخاب کرد، بلکه تصمیمی ساده برای احترام به پدر و باشگاهش بود. پدرش دونینیو یک مهاجم مرکزی بود که عاشق پوشیدن پیراهن شماره ۹ بود.

 

تابوت پله چه رنگی خواهد بود؟

بسیاری از جزئیات مربوط به مراسم مخفی باقی مانده است، اما تابوت رنگ طلایی خواهد بود و چندین حکاکی از تصاویر نمادین پله در طرفین خود دارد. دیروز هوادران پله با آسانسور به طبقه نهم بلندترین قبرستان عمودی جهان رفتند و در سکوت به پله احترام گذاشتند. خیلی‌ها بچه هایشان را آوردند و سلفی گرفتند.

دوستان او می‌گویند پله اینجا را انتخاب کرد، زیرا "صلح و آرامش معنوی" را منتقل می‌کرد و "شبیه قبرستان نبود".

امروز تشییع جنازه او از حومه سانتوس که مادر ۱۰۰ ساله اش دونا سلست هنوز در آن زندگی می‌کند عبور می‌کند.

او در وضعیت نامناسبی قرار دارد و درباره مرگ پسرش چیزی به او گفته نشده است. ماریا لوسیا دو ناسیمنتو، دختر دونا سلست، که از او مراقبت می‌کند، گفت: «ما با او صحبت می‌کنیم، اما هنوز او خبر ندارد و در دنیای خودش است.»

منبع: فرارو

ارسال نظر

پربازدیدترین