|
| کد مطلب: ۹۲۳۶۴
لینک کوتاه کپی شد

پیشنهاد شگفت‌انگیز برای «مهدی طارمی»

بعد از درخشش طارمی در جام جهانی ۲۰۲۲، اما شایعه‌ها درباره علاقه چند باشگاه معتبر در سری آ استرالیا و لیگ برتر انگلیس به او مطرح شده است. آرسنال و چلسی در انگلیس و اینترمیلان در ایتالیا باشگاه‌های بودند که بحث انتقال طارمی به ترکیب آن‌ها وجود داشت

پیشنهاد شگفت‌انگیز برای «مهدی طارمی»

مهدی طارمی بعد از درخشش در ریوآوه و کسب عنوان آقای گلی لیگ پرتغال در فصل ۲۰۲۰-۲۰۱۹ مورد توجه پورتو قرار گرفت و از بین پیشنهاد‌هایی که در جیب داشت، حضور در ورزشگاه دراگائو را انتخاب کرد. برای طارمی درخشش در پورتو خیلی زودتر از حد تصور آغاز شد و مهاجم تیم ملی ایران در ترکیب اصلی قرار گرفت و گل‌هایش هم از راه رسیدند. طارمی ۳۱ آگوست ۲۰۲۰ قرارداد چهار‌ساله‌ای با پورتو امضا کرد و البته از چنگ بنفیکا و اسپورتینگ لیسبون گریخت. او در این مدت بهترین بازی‌ها را برای پورتو، چه در لیگ و جام حذفی و چه در لیگ قهرمانان اروپا به نمایش گذاشته و با اختلاف بهترین بازیکن تیمش بوده است.

بعد از درخشش در دو سه فصل اخیر بود که پیشنهاد‌هایی برای جذب طارمی به دست باشگاه پورتو رسید. بخصوص در ماه‌های اخیر که پورتو بازیکنانی بزرگ نظیر ویرا را به آرسنال، لوئیس دیاز را به لیورپول و ویتینیا را به پاری‌سن‌ژرمن فروخت. طارمی هم می‌توانست مانند سایر ستاره‌های پورتو از ترکیب این تیم پرتغالی جدا شود، اما این اتفاق با مخالفت مدیران و کادر فنی پورتو رخ نداد. طارمی طبق تعهدی که به این تیم داشت، در پورتو ماند تا به ستاره مهمی بدل شود و در لیگ قهرمانان اروپا بدرخشد.

بعد از درخشش طارمی در جام جهانی ۲۰۲۲، اما شایعه‌ها درباره علاقه چند باشگاه معتبر در سری آ استرالیا و لیگ برتر انگلیس به او مطرح شده است. آرسنال و چلسی در انگلیس و اینترمیلان در ایتالیا باشگاه‌های بودند که بحث انتقال طارمی به ترکیب آن‌ها وجود داشت. با این حال خاویر زانتی، مدیر ورزشی اینترمیلان مذاکره برای انتقال طارمی به ایتالیا را تکذیب کرد و مدعی شد سیمونه اینزاگی -سرمربی اینتر- فعلاً قصدی برای جذب ستاره تیم ملی ایران ندارد.

با این حال، اما چلسی و آرسنال هم به طارمی علاقه‌مندند و جذب او را پیگیری می‌کنند. این شایعه‌ها در شرایطی به وجود آمده که طارمی تا پایان فصل بعد، یعنی ژوئن ۲۰۲۴ با پورتو قرارداد دارد و باشگاه پرتغالی دوست دارد او را در ترکیب خود حفظ کند. حداقل اینکه در نقل و انتقالات زمستانی شاید شاهد انتقال طارمی به تیمی دیگر نباشیم. پورتو، اما در این مدت بیکار ننشسته و مذاکره برای تمدید قرارداد با طارمی را آغاز کرده. پینتو داکاستا، رئیس پورتو در‌ها را به روی خروج طارمی بسته و به باشگاه تأکید کرده به هر قیمتی که شده او را در تیم حفظ کنند. آرزوی رئیس پورتو نیز حفظ طارمی است و او این مسأله را به گوش سایر مدیران باشگاه پرتغالی نیز رسانده است.

در این زمینه، اما اخبار جذابی هم به گوش می‌رسد. گفته می‌شود پورتو برای تمدید با طارمی قراردادی بلندمدت -حدود ۵ سال– پیشنهاد داده و رقمی شگفت‌انگیز را به عنوان دستمزد او در نظر گرفته. دستمزدی به مراتب بالاتر (حدود ۳ برابر) از رقمی که حالا طارمی برای بازی در پورتو دریافت می‌کند. طارمی هم در صحبت‌هایش از حضور در پورتو ابراز رضایت کرده و گفته: «اینجا همه چیز خوب پیش می‌رود و من می‌خواهم به همین روند ادامه دهم. بگذارید ببینیم در آینده چه اتفاقاتی رخ خواهد داد.»

منبع: ایران ورزشی

ارسال نظر

پربازدیدترین