|

واعظ آشتیانی: یک گروه از داخل به فیفا خط می‌دهد

واعظ آشتیانی درباره توضیح فدراسیون در رابطه با اظهارت نمایندگان مجلس، گفت: مسئولان باید بررسی کنند که چرا این نامه ساعت ۵ در یک خبرگزاری منتشر می‌شود و چند ساعت بعد از آن به دست فدراسیون فوتبال می‌رسد.

کد مطلب : 89775

ایرنا نوشت: امیررضا واعظ آشتیانی نامزد انتخابات فدراسیون فوتبال امشب در یک گفتگوی تلویزیونی درباره نامه فیفا و AFC درباره توضیح فدراسیون در رابطه با اظهارت نمایندگان مجلس، گفت: مسئولان باید بررسی کنند که چرا این نامه ساعت ۵ در یک خبرگزاری منتشر می‌شود و چند ساعت بعد از آن به دست فدراسیون فوتبال می‌رسد.

واعظ آشتیانی با بیان اینکه برخورد‌های قضایی در فیفا هم وجود داشته است، اظهار داشت: بلاتر هم متهم بود و استعفا داد و پرونده او در دستگاه‌های قضایی بررسی شد و در نهایت تبرئه شد، اما فیفا تاکید دارد کسی که می‌خواهد نامزد انتخابات شود و اتهامی متوجه او است، حتی اگر در ادامه در دادگاه تبرئه شد، حق حضور در انتخابات را ندارد.

نامزد انتخابات فدراسیون فوتبال تاکید کرد: یک گروه و باندی که برای همه مردم شناخته شده هستند، این اخبار را به فیفا داده اند. جالب است نامه‌ای که از AFC به فدراسیون ارسال شده است را معاون دبیرکل که یک شخص ایرانی هست، امضا کرده است. چطور آقایانی که مدعی هستند اگر رئیس شوند، می‌توانند مشکلات را حل کنند، نتوانستند این مشکل را حل کنند.

واعظ آشتیانی با اشاره به حساسیت فیفا روی تخلفات، گفت: فیفا معتقد است که مقام‌های دولتی و حاکمیتی ورودی به عزل و نصب‌ها ندارند و اینطور نیست که اتفاقات مختلفی در فوتبال بیفتد و کسی نتواند ورود کند، این پسندیده نیست. شک نکید از داخل کشور خط می‌دهند و این اتفاق را مدیریت می‌کنند، اینکه وقتی به جای رئیس و دبیرکل، معاون نامه را امضا می‌کند، نکته جالبی نیست؟

نامزد انتخابات فدراسیون فوتبال با بیان اینکه اظهارات نمایندگان، بحث دخالت شخص ثالث نیست، تصریح کرد: این اتفاقات بحث دخالت شخص ثالث نیست، به خصوص که درباره تخلفاتی که در فوتبال می‌شود، متولیان نمی‌توانند سکوت کنند و نظاره‌گر باشند و فیفا نیز با این ورود مشکلی ندارد.

واعظ آشتیانی در پایان با انتقاد از کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال گفت: معتقدم که همه این حواشی به دلیل سکوت کمیته اخلاق است، این کمیته باید به چالش‌ها و شکایت‌هایی که وجود داشت، رسیدگی و ورود کند، اما آن‌ها سکوت کرده‌اند.

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین