|
| کد مطلب: ۱۱۷۸۹۶
لینک کوتاه کپی شد

قلعه‌نویی: نمی‌خواستم طارمی و سردار آزمون را بازی دهم

سرمربی تیم ملی فوتبال گفت: باید در خصوص واکنش‌هایی که برخی از دوستان ما داشتند بگویم خودتان رزومه افرادی مانند الهویی را بررسی کنید و ببینید او شرایط لازم را دارد یا خیر.

قلعه‌نویی: نمی‌خواستم طارمی و سردار آزمون را بازی دهم
منبع: ایرنا |

امیر قلعه‌نویی در خصوص انتقادهایی که به حضور تیم ملی فوتبال در تورنمنت کافا شد، اظهار داشت: شاید برخی از دوستان اطلاعات کامل و جامعی نداشته باشند هرچند همه نظرها برای من مهم و ارزشمند است و همه آنها را هم می‌شنوم؛ ولی برخی اظهارنظرها هم از روی بی‌اطلاعی نیست که دلیل آن هم مشخص است اما من یک سئوال دارم،؛ اگر تیم ملی به تورنمنت کافا نمی‌رفت باید چه می‌کردیم؟ یک فرصت و زمان مناسب را برای چند بازی از دست می‌دادیم و در آن شرایط هم امکان جابجایی و جایگزینی نبود.

وی ادامه داد: فراموش نکنیم تیم ملی فوتبال آرژانتین در دیداری دوستانه با ترکیب کامل خود برابر استرالیا به میدان رفت و اتفاقی هم رخ نداد. آیا دو تیم از نظر رنکینگ و جایگاهی که در فوتبال دنیا دارند با هم قابل قیاس هستند؟ البته ما هم به فدراسیون فوتبال درخواست بازی با تیم‌های خوب و مطرح را داده‌ایم اما نباید فیفادی‌ها را از دست داد و به دنبال آن هستیم تا از فرصت‌ها بهترین بهره را ببریم.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران تصریح کرد: قرقیزستان با روسیه بازی کرد و دو تیم تا دقایق پایانی با نتیجه یک بر یک مساوی بودند؛ اما در لحظات پایانی گل خوردند و آن بازی را واگذار کردند یا سایر نتایجی که شاهد بودیم. واقعیت این است آنطوری که دوستان تبلیغات منفی می‌کنند، نیست و اعتقاد دارم ما یک تیم خوب را جمع کرده‌ایم،‌ البته در ابتدای بازی با ازبکستان آن اتفاق و مصدومیت شدید برای بیرانوند به وجود آمد که از همین جا از فرصت استفاده می‌کنم و برای او آرزوی سلامتی دارم.

واکنش ۴ ستاره به پیشنهاد قلعه‌نویی

قلعه‌نویی در ادامه گفت: این را برای اولین بار می‌گویم و تا امروز در جایی مطرح نشده است. وقتی می‌گویم ما یک تیم خوب و متحد هستیم برای همین اتفاقات است. قبل از آغاز تورنمنت کافا من به ۴ بازیکن اعلام کردم اگر تمایل داشته باشند می‌توانند استراحت کنند و در این مسابقات به میدان نروند اما مهدی طارمی، احسان حاج‌صفی، علیرضا جهانبخش و سردار آزمون گفتند به عشق تیم ملی و برای حضور در این مسابقات آماده هستند و نمی‌خواهند استراحت کنند. از سویی دیگر در بازی با ازبکستان شاهد بودیم سعید عزت‌اللهی آنطور آسیب دید و خونریزی داشت، با اینکه بارها به او گفتم بیرون بیاید و سلامتی‌اش مهم‌تر از بازی است اما تصمیم گرفت در خدمت تیم بماند و در آن شرایط برای موفقیت تیم ملی تلاش کند. این‌ مسائل برای ما ارزشمند است و اتحاد و همدلی تیم را نشان می‌دهد.

مربی خارجی تیم ملی هم قرارداد ندارد

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران تصریح کرد: فراموش نکنیم مهدی طارمی در شرایطی است که باید تیم آینده خود را انتخاب و قراردادش را ثبت کند اما با همه این شرایط اعلام کرد در کافا حضور خواهد داشت. در تیم ملی در سنوات گذشته بعد از هر برد و پیروزی پاداش تعلق می‌گرفت اما امروز بدون دریافت یک ریال تنها با یک هدف به میدان می‌رود و این نشان می‌دهد همه در خدمت تیم ملی هستند و برای اعتلای نام ایران و تیم ملی فوتبال بازی می‌کنند.

وی درباره اینکه کادر فنی تیم ملی همچنان بدون قرارداد به کار خود ادامه می‌دهد گفت: فعلا قرارداد نداریم اما فدراسیون در تلاش است تا این کار را انجام دهد. مربی خارجی تیم ملی هم قرارداد ندارد. با این وجود در کنار ما بود. این یک اتحاد زیباست و بازیکنان با همدلی در کنار هم برای یک هدف مشخص به میدان می‌روند.

تلاش سرمربی تیم ملی برای تغییر نگرش

قلعه‌نویی تاکید کرد: فدراسیون از نظر مالی شرایط خوبی ندارد اما همه ما با تمام توان در خدمت تیم ملی هستیم تا بتوانیم وظیفه و دِین خود را ادا کنیم و هیچ منتی هم بر سر کسی نداریم و تا لحظه‌ای که باشیم با تمام قوا تلاش خواهیم کرد تا بتوانیم تیم ملی را به موفقیت برسانیم.

وی یادآور شد: من به دنبال تغییر نگرش هستم و این موضوع زمان‌بر است چرا که تیم ملی سال‌ها با یک تفکر خاص به زمین می‌رفت و این تغییر نگرش، نیازمند زمان است. من آینده را روشن می‌ببینم و امیدوارم بتوانیم به اهدافی که داریم برسیم.

این مربی در مورد گل‌هایی که تیم ملی فوتبال ایران در تورنمنت کافا دریافت کرد افزود: در مورد گل اول به بازیکنان هشدار داده‌ بودیم در آن نقطه از زمین نباید خطا کنند که رعایت نشد، از سویی دیگر بازیکن افغانستان که آن ضربه کاشته خوب را زد لژیونر است و در خارج از افغانستان بازی می‌کند. در مورد گل دوم نظرها را قبول دارم و باید در مورد سیستم دفاعی بیشتر کار کنیم اما این هم بخشی از تاوان تغییر نگرش من در فوتبال است که باید بپردازیم.

هزینه‌ای که قلعه‌نویی حاضر است پرداخت کند

سرمربی تیم ملی فوتبال در مورد سبک بازی و مدل حرکتی این تیم گفت: در مدل ما تقریباً با دروازه‌بان ۴ نفر روی ضدحملات متمرکز هستند و ۷ نفر در حملات حضور پیدا می‌کنند. من بازی دفاعی را دوست ندارم و به دنبال بازی هجومی و زیبا هستم. این نوع بازی‌ها هزینه دارد و من حاضرم که این هزینه را پرداخت کنم. من ایرانی‌ها را قبول دارم و به قابلیت‌ها، ظرفیت و پتانسیل آنها اعتقاد دارم و می‌دانم شعور فنی ما می‌تواند در بین برترین‌ها باشد.

قلعه‌نویی یادآور شد: من در هر تیم دیگری که مسئولیت داشتم با همین سبک بازی، تیمم را به زمین می‌فرستادم و بیشترین گل زده و آقای گلی را هم در نهایت از آن خود می‌کردیم و این را در عمل هم ثابت کردیم. تیم ملی را هم به سمت همین سبک می‌برم اما اعتقاد دارم باید بیشتر کار کنیم و فرصت‌های بهتری را برای تیم ملی فراهم کنیم.

وی ادامه داد: کادر فنی ما قابلیت‌های بسیاری دارد و اینجا باید در خصوص واکنش‌هایی که برخی از دوستان ما داشتند بگویم خودتان رزومه افرادی مانند الهویی را بررسی کنید و ببینید او شرایط لازم را دارد یا خیر.

سرمربی تیم ملی فوتبال در پایان خاطرنشان کرد: فاکتورهایی مانند آکادمیک‌ بودن، تخصص، دانش، کارهای اجرایی و مسائلی از این دست را وقتی بررسی می‌کنیم می‌بینیم فردی مانند الهویی شایسته حضور در کادر فنی تیم ملی فوتبال است و این برای سایر نفرات کادر فنی هم صدق پیدا می‌کند. حمید مطهری سال‌ها تجربیات ارزشمندی داشته و فینال آسیا را دیده و با پرسپولیس عناوین قهرمانی را به دست آورده است، آندو تیموریان و رحمان رضایی نیز همین شرایط را داشته و ضمن حضور در لیگ‌های اروپایی تجربیات ارزشمندی دارند و نباید این مسائل را نادیده گرفت.

ارسال نظر

پربازدیدترین