|
| کد مطلب: ۱۱۳۱۹۹
لینک کوتاه کپی شد

کریم در رئال رقیب ندارد: سی‌امین گل فصل در برنابئو

کریم بنزما با گلزنی در دیدار امشب رئال مادرید مقابل رایو وایه‌کانو در این فصل 30 گله شد. بنزما در پنج فصل گذشته چهارمین بار است که به رکورد 30 گل در یک فصل دست پیدا می‌کند.

کریم در رئال رقیب ندارد: سی‌امین گل فصل در برنابئو
منبع: ورزش3 |

کریم بنزما امشب در نیمه اول دیدار خانگی رئال مادرید مقابل رایو وایه‌کانو گلزنی کرد و سفیدپوشان مادرید تا این لحظه با گل او از حریف جلو هستند.

بنزما که بعد از جدایی کریستیانو رونالدو از رئال وظیفه دشوار پر کردن جای خالی ستاره بزرگ پرتغالی را بر روی شانه‌های خود احساس می‌کرد در این مدت به خوبی از پس وظیفه‌اش برآمده است. او از زمان جدایی رونالدو تا امروز برای تیمش 161 گل به ثمر رسانده. میانگین گلزنی بنزما در این مدت درخشان بوده: 32.5 گل زده در هر فصل.

کریم بنزما

بنزما با گلی که امشب وارد دروازه رایو وایه‌کانو کرد 30 گله شد. این برای پنجمین بار است که کریم با پیراهن سفید شهر مادرید به چنین رکوردی دست پیدا می‌کند. بنزما به این ترتیب یک فصل دیگر را به عنوان پیچیچی رئال به پایان می‌رساند. ستاره فرانسوی در 5 فصل گذشته چهار بار به رکورد 30 گل در فصل دست پیدا کرده است.

اولین فصلی که بنزما موفق شد به رکورد 30 گل در فصل دست پیدا کند سومین سال حضورش در برنابئو بود: فصل 12-2011. ولی شماره 9 سفیدپوشان در 9 فصل اول حضورش در رئال تنها یک بار به این رکورد دست یافت. درست در دورانی که او تحت‌الشعاع درخشش کریستیانو بود.

کریم بنزما

برای اینکه مشخص شود تاثیر حضور کریستیانو رونالدو در ناکامی کریم بنزما در گلزنی چقدر بوده کافی است به این نکته توجه کنید که او در پنج فصل گذشته 4 بار به رکورد 30 گل زده دست یافته است: در فصل‌های 19-2018، 21-2020، فصل گذشته (با 44 گل زده) و فصل جاری که او امشب به رکورد 30 گل دست یافت.

 

ارسال نظر

پربازدیدترین