|
| کد مطلب: ۱۱۲۰۷۴
لینک کوتاه کپی شد

وقتی اشک دختران یخ درآمد!

فاطمه اسماعیلی می‌گوید بعد از سوت پایان مسابقه قهرمانی آسیا ملی‌پوشان هاکی روی یخ بخاطر نایب قهرمانی در آسیا ناراحت بودند و اشک ریختند.

وقتی اشک دختران یخ درآمد!
منبع: ايسنا |

تنها سه سال از تاسیس تیم ملی هاکی روی یخ زنان ایران می‌گذرد که در همین مدت کوتاه موفق به کسب مدالی تاریخی شد. تیم زنان ایران در اولین حضور خود در قهرمانی آسیا عنوان نایب قهرمانی را به دست آورد.

فاطمه اسماعیلی که در پایان این مسابقات با ۱۷ گل زده به عنوان بهترین مهاجم انتخاب شد، در گفت‌وگو با ایسنا به شکل‌گیری تیم زنان اشاره و بیان کرد: تیم ما از سه سال پیش کارش را شروع کرد. قبل از هاکی روی یخ در ایرلاین هاکی فعالیت داشتیم که قوانینش نزدیک به هاکی روی یخ است اما آرزو داشتیم روی یخ کار کنیم چون برایمان جذابیت بیشتری داشت. بنابراین وقتی پیست یخ باز شد بچه‌ها خیلی تلاش کردند چون اگر قرار بود آهسته جلو برویم از سن بعضی‌هایمان می‌گذشت. به همین دلیل نزدیک به مسابقات هر هفت روز هفته را تمرین می‌کردیم تا در مسابقات خودمان را نشان بدهیم.  

او در ادامه افزود: قبل از قهرمانی آسیا به دو تورنمنت در دوبی و روسیه رفتیم. در روسیه خیلی خوب کار کردیم و به آسیا امیدوار شدیم. سه ماه هم به صورت مداوم در اردو بودیم و در اردوی آخر زیر نظر آقای هوشیدری خیلی پیشرفت کردیم. به همین دلیل می‌دانستیم نتیجه خوبی می‌گیریم اما نه اینگونه که همه تعجب کنند.

اسماعیلی با بیان اینکه با فینالیست شدن به طلا فکر می‌کردیم، در مورد کسب نقره مسابقات گفت: تایلند در هاکی قدمت زیادی دارد و در فینال از تجربه‌اش استفاده کرد. وقتی سوت مسابقه را زدند همه از ناراحتی گریه می‌کردیم چون نتوانستیم بازی را ببریم اما همین نایب قهرمانی هم کار خیلی سختی بود و زحمت زیادی کشیدیم.

وقتی اشک دختران یخ درآمد!

او در مورد دیدار و گفت‌وگو با نماینده فدراسیون جهانی در حاشیه رقابت‌های قهرمانی آسیا بیان کرد: نماینده فدراسیون جهانی بعد از اولین بازی با ما صحبت کرد. خیلی خوشحال بود که در چنین مسابقه‌ای هستیم و تعجب می‌کرد که ایران در چنین سطحی بازی می‌کند. بقیه تیم‌ها هم که تا به حال بازی ما را ندیده بودند، تعجب کردند. خیلی از تیم‌ها هم دوست داشتند با ما کمپ برگزار کنند و به مسابقات کشورشان برویم. این خیلی حس خوبی است.

ملی‌پوش هاکی روی یخ زنان به مشکل خرید تجهیزات این رشته اشاره کرد و گفت: مهمترین دغدغه بچه‌ها تجهیزات است که هزینه خیلی زیادی دارد و باید از خارج با قیمت دلار وارد شود. اگر یک چوب بشکند که در یک ماه یا یک بازی ممکن است بشکند، حداقل باید ۱۰ میلیون تومان هزینه کنیم. از ابتدا هم تجهیزات را خودمان تهیه کردیم. برای قهرمانی آسیا هم هزینه ویزا و بلیت را خودمان دادیم و بقیه به عهده فدراسیون جهانی بود. البته وزارت ورزش و جوانان هزینه بلیت را به ما داد.

او به پرداخت هزینه بلیت تیم ملی در قهرمانی آسیا اشاره و بیان کرد: این خیلی نکته خوب و مثبتی است. امیدوارم از این به بعد هم ما را حمایت کنند تا به مسابقات بیشتری برویم چون در این صورت پیشرفت می‌کنیم. این درخواست را هم داریم که در خرید تجهیزات به ما کمک کنند.

وقتی اشک دختران یخ درآمد!

اسماعیلی در مورد بازخورد نایب قهرمانی آسیا بین مردم و مسئولان گفت: خیلی به نایب قهرمانی ما توجه کردند. الان هیچکس به ما نمی گوید چرا دوم شدید بلکه همه می‌گوید دمتان گرم، لذت بردیم و نقره‌تان فرقی با طلا ندارد. مهم‌تر از همه اینکه خیلی‌ها ورزش ما را دیدند. قبل از این خیلی‌ها نمی‌دانستند هاکی روی یخ چیست اما الان شرایط تغییر کرده و حتی متقاضیان این رشته هم بیشتر شده است.

اسماعیلی در پاسخ به این سوال که توجه به هاکی زنان در فدراسیون اسکی بهتر از فدراسیون اسکیت است، بیان کرد: ۶ ماه است که زیر مجموعه فدراسیون اسکی قرار گرفته‌ایم. در اسکیت خیلی روی هوا بودیم. لیگ مان مدتی طولانی برگزار نشد و فدراسیون اولین دوره را هم قبول نکرد و حکم نداد. خیلی ما را اذیت کردند تا اینکه به فدراسیون اسکی اضافه شدیم. امیدوارم اینجا به ما توجه شود چون می‌توانیم نتیجه بگیریم.

ارسال نظر

پربازدیدترین