|
| کد مطلب: ۱۱۱۷۱۸
لینک کوتاه کپی شد

قلعه‌نویی: منتظر قرارداد فدراسیون با مربی خارجی هستم

سرمربی تیم ملی در بازگشت از قطر درباره دیدارش با آرسن ونگر و البته حواشی مختلفی که درباره پوشش او به وجود آمد، توضیحات جالبی ارائه داد.

قلعه‌نویی: منتظر قرارداد فدراسیون با مربی خارجی هستم
منبع: اطلاعات آنلاین |

 امیر قلعه‌نویی سرمربی تیم ملی فوتبال ایران که به همراه میرشاد ماجدی برای حضور در سمینار جام جهانی ٢٠٢٢ و همچنین مراسم قرعه‌کشی جام ملت‌های آسیا به قطر سفر کرده بود در بازگشت از این سفر، به دستاوردهای این حضور و همچنین موضوعات مهمی چون دستیاران خارجی‌اش در تیم ملی و بلاتکلیفی نیمکت مربیگری تیم امید اشاره داشت.

قلعه‌نویی در خصوص این سفر گفت: این سفر برای حضور در چند جلسه مهم اتفاق افتاد و در واقع چند مرحله‌ای بود. در مرحله اول آنالیز جام جهانی صورت گرفت که نکات خوب و مهمی در آنجا مطرح شد. بنده در سال ۲۰۰۶ و بعد از جام جهانی در برلین نیز در این نشست حضور داشتم. خود این اجلاس شامل سه بخش می‌شد: آنالیز فنی، بخش تکنولوژی و موضوع داوری که تمرکزشان در این بخش روی VAR بود.

وی ادامه داد: مدرس بخش نخست آقای آرسن ونگر بود و در بخش داوری نیز آقای کولینا حضور داشت. جالب آنکه یک بخش مفصل و مهم این قسمت به دیدار ایران و انگلیس و مصدومیت بیرانوند و ۲۴ دقیقه‌ای که بازی متوقف شد اختصاص داشت. در بخش‌های مختلف مربیان نقطه نظرات خود را مطرح کردند.

سرمربی تیم ملی در ادامه به لباس غیر رسمی‌اش که حواشی زیادی به وجود آورد، توضیح داد: در ابتدای ورودمان به قطر در نشست‌هایی که حالت غیر رسمی داشت حضور داشتیم. برخی شاید ندانند و بگویند چرا فلانی با لباس غیر رسمی در آن نشست‌ها حضور داشته اما جالب است بدانید که خیلی از حاضران در آن نشست‌های ابتدایی و غیر رسمی با گرمکن و لباس ورزشی و لباس راحت حضور داشتند. در حاشیه همان نشست‌ها بود که بنده و آقای میرشاد ماجدی مشغول تماشای بازی آرسنال بودیم و آقای آرسن ونگر هم آمد و بازی را به اتفاق تماشا کردیم. اتفاقا درباره فوتبال هم صحبت کردیم.

 

وی در این خصوص ادامه داد: صبح دیروز هم در زمان صرف صبحانه ایشان را دیدم. یک سوال که دو سال پیش از ایشان مطرح کرده بودم را دوباره طرح کردم. جالبه که تا سوال بنده را شنید گفت این پرسش را یادم هست، دو سال قبل هم پرسیده بودید. سوال من این بود که اگر آرسن ونگر به عقب برگردد به دنبال سازندگی می‌رود یا نتیجه گیری؟ وقتی سوال را شنید گفت: شما خودت اگر به عقب برگردی کدام را انتخاب می‌کنی؟ که من گفتم این سوال من از شماست. سپس توضیح داد: فوتبال عشق است. برای رسیدن به هدف در فوتبال باید هم سازندگی را در نظر گرفت و هم نتیجه را و تلفیق این دو شما را به هدفت می‌رساند.

قلعه نویی درباره ملاقات خود با اسکالونی نیز گفت: دیروز هم ایشان را مجددا دیدم. تا یادم نرفته این را هم بگویم که روز گذشته وقتی با آقای آرسن ونگر صحبت می‌کردم از ایشان دعوت کردم که به ایران بیاید. گفتم که خیلی از مربیان ایرانی سبک کاری ایشان را دوست دارند و اتفاقا در پاسخ گفت که دوست دارد ایران را ببیند و سفری به کشور ما داشته باشد.

وی درباره صحبت‌های خود با کارلوس کی‌روش نیز گفت: اول از همه جا دارد به ایشان به خاطر زحماتی که برای فوتبال ما کشیده است خسته نباشید بگویم. در آن ملاقات هم آقای کی‌روش گفت حاضر است تجربیات کاری‌اش را در اختیار بنده بگذارد و حتی ایمیل خود را به بنده داد تا ارتباط شکل بگیرد.

قلعه نویی درباره این بحث که خیلی‌ها گفته‌اند تیم ملی بهترین قرعه و آسان‌ترین قرعه را دارد، نیز توضیح داد: کسانی که در فوتبال بوده‌اند و این حوزه را می‌شناسند می‌دانند که هیچگاه نمی‌توان گفت کار آسان است؛ به ویژه وقتی بحث مسابقات مهمی چون جام ملت‌ها وسط است و همه تیم‌های حاضر در ویترین فوتبال آسیا قرار دارند.

 

قلعه نویی با اشاره دوباره به قرعه‌کشی آسیا گفت: البته قرعه کشی جام ملت‌ها خوب بود. خدا را شکر در گروه خوبی قرار داریم. بحث مهم این است که باید در بهترین فرم خود راهی این رقابت‌ها شویم. باید برنامه‌ریزی خوب داشته باشیم، با حریفان خوبی بازی کنیم که هر چقدر به مراحل بالاتر نزدیک شدیم آماده‌تر ظاهر شویم.

سرمربی تیم ملی درباره محل انتخابی برای اقامت تیم ملی نیز گفت: اول از همه باید از پژمان منتظری تشکر کنم که نصف روز با ما بود و کمک کرد تا از هتل‌های مختلف دیدن کنیم. در نهایت تصمیم گرفتیم هتلی را انتخاب کنیم که بچه‌ها قبلا آنجا بوده و احساس راحتی داشته‌اند. ضمن اینکه به سه استادیومی که ما در آنها بازی داریم نزدیک است.

وی درباره دستیاران خارجی‌اش اطلاعات جدیدی بیان کرد و گفت: بنده چه در بحث ملی و چه باشگاهی عادت دارم که برنامه‌ها و خواسته‌هایم را مکتوب می‌کنم. حدود 45 روز قبل نفرات مورد نظرم را به فدراسیون اعلام کردم. یک نفر را دپارتمان بین‌المللی صحبت کرده که ظاهرا قبول نکرده است و نفر بعدی هم در حال مذاکره است. به نظرم این پروسه باید سرعت بیشتری داشته باشد تا سریعا نتیجه مذاکرات مشخص شود.

قلعه نویی در پایان درباره وضعیت مبهم نیمکت تیم امید گفت: من یک ماه پیش در جلسه‌ای که با حضور آقایان خسروی وفا، سجادی، مناف هاشمی،‌ نبی و تاج برگزار شد نظرم را گفتم. تا جایی که من می‌دانم این انتخاب باید با نظر سرمربی تیم ملی انجام شود. بنده بر حسب تکلیف نظر دادم و گزینه خودم را برای تیم امید معرفی کردم. البته در آن جلسات شاخصه‌های مختلف را در نظر گرفتیم و روی اسامی مختلفی بحث کردیم. در نهایت به سه شاخصه اصلی رسیدیم و با در نظر گرفتن آن، یک نفر را معرفی کردم. حالا اینکه چرا داستان انقدر طولانی شده است بنده دلیلش را نمی‌دانم. با این حال آقای حبیب کاشانی مدیر است و هر کسی را هم که ایشان انتخاب کند قطعا مورد حمایت بنده خواهد بود.

 

 

 

ارسال نظر

پربازدیدترین