|
لینک کوتاه کپی شد

زمستان امسال «سخت» نیست سرمای هوا «طبیعی» است/ ورود دو سامانه بارشی به کشور

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ضمن اشاره به ورود دو سامانه بارشی جدید به کشور تصریح کرد: امسال «زمستان سختی» نداریم بلکه دمای هوا وارد حالت نرمال خود شده است.

زمستان امسال «سخت» نیست سرمای هوا «طبیعی» است/ ورود دو سامانه بارشی به کشور
منبع: ایسنا |

صادق ضیاییان درباره شدت سرمای هوا در مقایسه با سال‌های گذشته گفت: در حال حاضر زمستان سختی نداریم و نمی‌توان کاهش دما را به دو هفته آینده منحصر کرد چرا که به‌طور کلی در زمستان سرمای هوا طبیعی است و می‌تواند تا پایان زمستان نیز سرد بماند. 

وی تصریح کرد: با وجود کاهش شدید دما تنها می‌توان گفت که به دمای میانگین رسیده‌ایم. در گذشته هم روزهای زمستانی دمای حداقلی شهرهایی مانند تهران زیرصفر بود. در واقع گرمای هوا در این فصل غیرطبیعی است و الان دمای هوا وارد حالت نرمال خود شده است.  

این مقام مسئول افزود:  طی امروز (۲۵ دی) نیز انتظار داریم که بارش‌های ناشی از سامانه بارشی جدید دامنه گسترده‌تری داشته باشد. در استان‌های تهران، البرز، قزوین، زنجان، گیلان، کرمانشاه، خوزستان، ایلام، لرستان، مرکزی، همدان، قم، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد بارش برف پیش‌بینی می‌شود. 

وی افزود: روز سه‌شنبه (۲۶ دی) یک سامانه بارشی جدید وارد کشور می‌شود که جنوب کشور را تحت تاثیر قرار می‌دهد و بارش‌هایی را در استان‌های هرمزگان، بوشهر و جنوب فارس و جنوب کرمان رخ همراه خواهد داشت که احتمال سیل و آبگرفتگی معابر طی فعالیت این سامانه در استان‌های مذکور وجود دارد. 

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا تصریح کرد: نکته قابل توجهی که این دو سامانه بارشی جدید دارند، بارش برف مناسب و قابل توجه طی امروز است که امیدواریم طبق پیش‌بینی‌های انجام شده بارش مناسبی در انتظار تهران باشد. 

شناسه خبر: ۹۳۷۷۴

ارسال نظر

پربازدیدترین

Additionally, paste this code immediately after the opening tag: