|
| کد مطلب: ۹۲۲۵۹
لینک کوتاه کپی شد

تصویربرداری از آهو در منطقه شکار ممنوع کوه سفید دماوند

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دماوند گفت: محیط بانان دماوند بارها تعدادی آهو را در جنوب منطقه شکار ممنوع کوه سفید مشاهده کرده بودند اما در روز گذشته موفق به تصویر برداری از این گونه با ارزش زیبا و چابک شدند.

تصویربرداری از آهو در منطقه شکار ممنوع کوه سفید دماوند

نقی میرزاکریمی با اعلام این خبر گفت: منطقه شکار ممنوع کوه سفید دماوند یکی از بهترین زیستگاه‌های بکر استان برای زیست جانورانی همچون پلنگ، گربه پالاس،گرگ، روباه، پرندگان شکاری، خرس و کفتار و انواع چهارپایان علفخوار محسوب می‌شود و از این منظر دارای تنوع زیستی قابل توجهی است.

وی افزود: محیط بانان و یگان حفاظت محیط زیست شهرستان دماوند حین سرشماری زمستانه حیات وحش منطقه موفق به تصویربرداری از آهو در منطقه شکار ممنوع کوه سفید این شهرستان شدند.

میرزاکریمی یادآور شد: این جانور بیشتر به‌صورت گله‌ای زندگی می‌کند و در کنار جبیر یکی از دو گونه آهو است که در ایران وجود دارد و عمدتا از گیاهان نرم و لطیف و برگ‌ها تغذیه می‌کند.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست شهرستان دماوند با اشاره به اینکه از آخرین تصویربرداری از این گونه در دماوند سال ها گذشته است، گفت: تشدید گشت و کنترل شبانه‌روزی در زیستگاه آهو در دستور کار یگان حفاظت محیط زیست است تا جمعیت این گونه نیز به حد مطلوب برسد.

ارسال نظر

پربازدیدترین