|
لینک کوتاه کپی شد

گوگل، مایکروسافت و آمازون کارمندان کدام بخش‌های خود را اخراج کرده‌اند؟

طبق گزارش‌ها، غول‌های فناوری کارمندانی از بخش‌های مختلف را اخراج کرده‌اند که نشان‌دهنده استراتژی آن‌ها برای آینده است.

گوگل، مایکروسافت و آمازون کارمندان کدام بخش‌های خود را اخراج کرده‌اند؟
منبع: دیجیاتو |

گوگل جمعه این هفته اعلام کرد که قصد دارد 12 هزار نیروی خود را اخراج کند. در کنار آن، شرکت‌های دیگری مانند مایکروسافت و آمازون نیز از تعدیل نیروی گسترده خود خبر داده‌اند. اکنون در گزارش جدیدی توضیح داده شده است که غول‌های فناوری کارمندان کدام بخش‌های خود را اخراج کرده‌اند.

 

تعدیل نیروی گوگل

اینفورمیشن توضیح می‌دهد که در گوگل، تقریباً کارمندان تمام گروه‌ها ازجمله پروژه‌هایی مانند کروم، موتور جستجو، اندروید و Google Cloud اخراج شده‌اند. همچنین ظاهراً در این تصمیم، کارمندانی که عملکرد آن‌ها مورد استقبال واقع شده است و مدیرانی با درآمد بین 500 هزار دلار تا 1 میلیون دلار هم اخراج شده‌اند.

طبق این گزارش، یکی از حوزه‌های گوگل که «نسبتاً بدون تغییر» باقی مانده، بخش Google Brain است که توسط «جف دین»، معاون ارشد تحقیقات و هوش مصنوعی شرکت اداره می‌شود. این تیم مسئول توسعه فناوری یادگیری ماشینی گوگل است؛ حوزه‌ای که این شرکت اخیراً برای مبارزه با ChatGPT تمرکز خود روی آن را افزایش داده.

و اما مایکروسافت
مایکروسافت هم اعلام کرده است که 10 هزار نفر از کارمندان خود را اخراج می‌کند. حالا چند نشریه حوزه بازی‌های ویدیویی گزارش کرده‌اند که چندین استودیوی بازی‌سازی تحت تأثیر این تصمیم قرار گرفته‌اند.

بخش واقعیت ترکیبی مایکروسافت دیگر حوزه‌ای محسوب می‌شود که کارمندان خود را از دست داده است. بلومبرگ در گزارشی خاطرنشان می‌کند کارمندانی که روی هدست هولولنز کار می‌کنند، اخراج شده‌اند. مایکروسافت همچنین پلتفرم واقعیت مجازی اجتماعی AltspaceVR را تعطیل می‌کند و کارکنان تیم Mixed Reality Toolkit این شرکت می‌گویند که همه آن‌ها اخراج شده‌اند.

و در آخر آمازون

آمازون که تصمیم دارد بیش از 18 هزار نیروی خود را اخراج کند، ماه‌ها پیش تأیید کرده بود که کارمندان بخش دستگاه‌ها و خدمات تعدیل خواهند شد. سپس در اوایل ژانویه «دیو لیمپ»، مدیر سخت‌افزار این شرکت به CNBC گفت که تقریباً 2000 نفر از کارمندان خود را که روی محصولاتی مانند Alexa و دستگاه‌های خانه هوشمند Echo کار می‌کردند، از دست داده است.

شناسه خبر: ۹۴۵۸۲

ارسال نظر

پربازدیدترین