|
لینک کوتاه کپی شد

بازی Goose Goose Duck به لطف ستارگان کی‌ پاپ از Among Us جلو زد

بازی Among Us که دیگر به یکی از بزرگ‌ ترین بازی‌ های جهان تبدیل شده، از آن دسته از آثاری بود که در اوج شیوع ویروس کرونا در سال ۲۰۲۰ شناخته شد و توانست مخاطبان بسیاری را به خود جذب کند.

بازی Goose Goose Duck به لطف ستارگان کی‌ پاپ از Among Us جلو زد

بازی Among Us که دیگر به یکی از بزرگ‌ ترین بازی‌ های جهان تبدیل شده، از آن دسته از آثاری بود که در اوج شیوع ویروس کرونا در سال ۲۰۲۰ شناخته شد و توانست مخاطبان بسیاری را به خود جذب کند. اهمیت ماندگاری آن با اشاره‌ کوتاه به آن در فیلم جدید رایان جانسون یعنی چاقو کشی ۲ مشهود است. با این حال، علی‌ رغم تمام شهرتی که Among Us کسب کرده است، یک بازی اجتماعی مشابه دیگر به نام Goose Goose Duck که به‌صورت واضحی الهام‌های فراوانی از Among Us گرفته، توانسته جایگاه آن را تصاحب کند.

درست است، اثری که در واقع اساس گیم‌ پلی آن همانند Among Us است و فقط شخصیت‌ های آن بازی را با غاز‌هایی عجیب‌ و غریب جابجا کرده، توانسته رکورد تعداد بازیکن همزمان Among Us را در استیم بشکند. Among Us در اوج خود در دو سال پیش توانسته بود آمار ۴۴۷,۴۷۶ بازیکن همزمان را در استیم ثبت کند. این در حالی است که بازی Goose Goose Duck در اوج خود در ۵ ژانویه ۲۰۲۳ توانسته آمار ۵۶۳,۶۶۷ بازیکن همزمان را ثبت کند.

پس چه چیزی باعث شده است تا Goose Goose Duck به تازگی سروصدای زیادی به پا کند؟ پاسخ آن ساده و برای افرادی که در ۵ سال اخیر در اینترنت بوده‌ اند، قابل‌انتظار است، ستاره‌ های پاپ کره‌ ای (یا همان کی-پاپ). به طور خلاصه، کیم تائه هیونگ، عضو گروه BTS، که با نام هنری V نیز شناخته می‌ شود، در ماه نوامبر بازی Goose Goose Duck را استریم کرد و از آن زمان تا به امروز توجه‌ ها به بازی بیشتر شده است. تائه هیونگ در زمان استریم این بازی توانست در عرض چند هفته ۸ میلیون بازدید کسب کند و شروع‌ کننده‌ ترند جدیدی باشد.  BTS بسیار محبوب است، آنها در واقع تقریباً ۵ میلیارد دلار از تولید ناخالص داخلی کره جنوبی را تا سال ۲۰۲۱ تشکیل می‌ دهند، بنابراین افزایش تعداد بازیکنان این بازی برای طرفداران این گروه تعجب‌ آور نیست.

مطمئناً این اولین تأثیرگذاری ستارگان کی‌ پاپ در زمینه بازی‌ ها نیست – گروه بسیار محبوب Blackpink چندین‌ بار با پابجی همکاری کرده است و مینا عضوی از گروه TWICE به طور منظم بازی ماینکرفت را انجام می‌ دهد. کیم تائه هیونگ هم بازی‌ هایی نظیر Goose Goose Duck و حتی فال گایز را بازی می‌ کند. ستارگان کی-پاپ همیشه طرفداران زیادی دارند و بسیاری خواهان تعامل با آن‌ها هستند، بنابراین آن‌ ها احتمالاً گمان می‌ کنند که بازی کردن به همراه طرفداران در واقع راهی عالی برای سرگرمی و تعامل با طرفدارانشان است.

شناسه خبر: ۹۴۲۹۸

ارسال نظر

پربازدیدترین

Additionally, paste this code immediately after the opening tag: