|
لینک کوتاه کپی شد

نحوه بررسی تنظیمات IP در ویندوز

در تمام دستگاه های الکترونیکی یک شناسه یکتا به نام IP وجود دارد که در واقع نام دستگاه شما در فضای اینترنت است. شما برای انجام تنظیمات مختلف به این IP نیاز دارید.

نحوه بررسی تنظیمات IP در ویندوز

ایجاد تغییرات و تنظیمات در دستگاه هایی که به اینترنت وصل می شوند نیاز به انجام کارهای خاصی دارد و یکی از آن ها بررسی IP است. اگر دستگاه شما ویندوزی است، در زمان برطرف کردن مشکل قطعی WiFi، با این روش ها می توانید IP و اتصال آن را بررسی کنید. فقط دقت داشته باشید که به دلیل استفاده اغلب افراد از آخرین نسخه های ویندوز، در این مطلب فقط درباره بررسی تنظیمات IP در ویندوز 10 و 11 صحبت شده است.

نحوه بررسی تنظیمات IP در ویندوز ۱۰

در ویندوز ۱۰ به مسیر Settings > Network & Internet > Status بروید. روی تنظیمات Change adapter options کلیک کرده و سپس روی اتصالی که استفاده می‌کنید دابل کلیک کنید.

IP1

وقتی شما با صفحه‌‌ای روبه‌رو می‌شوید که اطلاعاتی درباره‌ی اتصال شبکه‌ی شما نوشته، روی دکمه‌ی Properties کلیک کنید. سپس در لیست Internet Protocol Version 4 را یافته و روی آن دابل کلیک کنید.

در این بخش باید مطمئن شوید که گزینه‌های Obtain an IP address automatically  و Obtain DNS server address automatically انتخاب شده است. گزینه‌ی IP address manually برای کاربران حرفه‌ای است و اگر این گزینه‌ها برای شما فعال شده، بهتر است آنها را به گزینه‌ی اتوماتیک تغییر دهید.

IP2

بعد از تغییر مقادیر به اتوماتیک روی گزینه‌ی Ok کلیک کرده و تلاش کنید تا مجدد آنلاین شوید.

نحوه بررسی تنظیمات IP در ویندوز ۱۱

اگر شما ویندوز ۱۱ استفاده می‌کنید، بخش Settings را باز کرده و به Network & Internet بروید. روی Advanced network settings در انتهای لیست کلیک کرده و سپس روی اتصال شبکه‌‌ی مورد استفاده کلیک کنید. در لیستی که باز می‌شود، در انتهای صفحه View additional properties را انتخاب کنید.

IP3

در منویی که مشاهده می‌کنید، مطمئن شوید که IP assignment و DNS server assignment هر دو روی Automatic (DHCP) تنظیم شده است. اگر این موارد رویت نشد، روی دکمه‌ی Edit در کنار هر مولفه کلیک کرده و آنها را به Automatic تغییر دهید. بعد از تایید موارد مذکور، مجدد تلاش کنید تا به اینترنت وصل شوید.

شناسه خبر: ۹۳۸۹۹

ارسال نظر

پربازدیدترین