|
لینک کوتاه کپی شد

با انجام این 5 کار حتما لپتاپ خود را خراب خواهید کرد

آیا دلتان نمی‌ خواهد که لپتاپ شما خراب شود؟ حتما دقت کنید که برخی فعالیت‌ ها به مرور زمان موجب می‌ شوند تا لپتاپ شما دچار خرابی و مشکل شوند. از طرفی، اگر برخی از اشتباهات را انجام دهید امکان دارد گارانتی لپتاپ شما به کل از بین برود. بنابراین، شرکت گارانتی به طور رایگان لپتاپ شما را تعمیر نمی‌ کند. در این مطلب پنج اشتباه رایج را پیرامون کار با لپتاپ بیان می کنیم که خرابی لپتاپ را تضمین می‌ کنند.

با انجام این 5 کار حتما لپتاپ خود را خراب خواهید کرد

۱. گرمای زیاد

پردازنده‌ های نسل حاضر که روی لپتاپ‌ها تعبیه می‌ شود، به شدت به انرژی نیاز دارند؛ به همین خاطر، دمای رایانه‌ های شخصی به طور متوسط به بیش از ۷۰ درجه می‌ رسند. لپتاپ‌ ها به دلیل این‌که فضای کمتری برای اجزای داخلی‌شان تعبیه شده، گرمای بیشتری را تولید می‌ کنند. بنابراین، به طور معمول باید یک فن یا حداقل یک سیستم خنک‌ کننده‌ برای خروج این گرما در نظر گرفته شود.ی‌شود.

۲. دیسک درایو

خوشبختانه اکثر لپتاپ‌ های جدید از هارد درایو نوع SSD بهره می‌ برند. از آنجایی که SSDها اجزای داخلی متحرک ندارند، این قطعات بیشتر در برابر حرکت مقاوم هستند. با این حال، لپتاپ‌ های قدیمی‌ تر و ارزان‌ تر هنوز از هارد درایوهای نوع HDD استفاده می‌ کنند. این نوع دیسک درایوها در برابر آسیب‌ های فیزیکی بیشتر مستعد آسیب هستند.

۳. استفاده‌ نادرست

اگر دلتان می‌ خواهد خیلی سریع یک لپتاپ را خراب کنید، تلاش کنید آن را از سمت صفحه‌ اش بلند کنید. به طور کلی گرفتن لپتاپ از گوشه‌ ها، به خصوص با یک دست، واقعا ایده‌ بدی است. حتی لپتاپ‌ های بالا رده و گران قیمت هم می‌ توانند به خاطر چنین اشتباهاتی به راحتی خراب شوند.

۴. پارگی سیم‌ها

جدا از توجه به لپتاپ و اجزای داخلی آن، باید حسابی حواستان به کابل‌ شارژ دستگاه هم باشد. پیچیدن کابل دور هر چیزی، پیچاندن سیم به طرز عجیب و غریبی به هم و سایر کارهای از این قبیل می‌ تواند موجب خرابی و پارگی کابل‌ های شارژ شود.

۵. حمل و نقل اشتباه

همان‌طور که تا به حال متوجه شده‌ اید، لپتاپ‌ ها محصولاتی نیستند که نسبت به تکان دادن یا فشارهای فیزیکی مقاومت بسیار بالایی داشته باشند. هر چند، شاید در فیلم و سریال‌ های تلویزیونی زیاد با این سناریو روبرو شده‌ اید که آدم بدهای داستان با در دست داشتن لپتاپ روی موتور سیکلت و در حالی‌که به آنها تیراندازی می‌ شود به راحتی با کلی ضربه خوردن به لپتاپ از مهلکه می‌ گریزند. در واقعیت خبری از این ماجرا نیست و اکثر لپتاپ‌ ها با چند ضربه‌ی فیزیکی به راحتی خراب می‌ شوند.

شناسه خبر: ۹۳۸۹۸

ارسال نظر

پربازدیدترین