|
| کد مطلب: ۹۴۵۴۴
لینک کوتاه کپی شد

سیدجواد هاشمی: مگر گناه کردم فیلم کودک ساختم؟

سیدجواد هاشمی با انتقاد شدید از شرایط اکران فیلم سینمایی «جزیره فضایی»، ادامه اکران سه فیلم کودک همزمان با ورود فیلم خود به چرخه اکران عمومی را یک ظلم توصیف کرد.

سیدجواد هاشمی: مگر گناه کردم فیلم کودک ساختم؟
منبع: مهر |

تهیه‌کننده و کارگردان فیلم سینمایی «جزیره فضایی» همزمان با اکران عمومی این فیلم کودک و نوجوان گفت: زمانی که سال گذشته فیلم «شهر گربه‌ها» را روانه پرده سینما‌ها کردیم، شرایط به‌گونه‌ای بود که پرفروش‌ترین فیلم آن روز‌ها یعنی «دینامیت» در روز‌هایی مانند پنجشنبه‌ها و جمعه‌ها، حتی تا فروش روزانه ۳ الی ۴میلیارد تومانی را هم تجربه می‌کرد، امروز، اما شرایط به‌گونه‌ای است که در یک روز جمعه، کل فروش سینما‌های ایران در سراسر کشور به یک‌میلیارد تومان هم نمی‌رسد و این یک فاجعه عجیب‌و‌غریب در تاریخ اکران‌های سینمای ایران محسوب می‌شود.

وی افزود: در این شرایط مسلما هیچ‌یک از صاحبان آثار روی پرده از شرایط فروش فیلم خود راضی نیستند و اینکه فیلمی مانند «بخارست» با این میزان انتظاری که نسبت به آن وجود داشت این روز‌ها فروش روزانه ۱۰۰ تا ۲۰۰میلیونی را پشت‌سر می‌گذارد، نشان می‌دهد چقدر شرایط سینما‌ها بغرنج است. در چنین شرایطی قطعا بنده هم از فروش «جزیره فضایی» اصلا راضی نیستم.

هاشمی با اشاره به جریان تخصیص تیزر‌های تلویزیونی هم اشاره کرد و گفت: بروید مقایسه کنید ببینید به فیلم من چه تعداد تیزر اختصاص داده‌اند و به فیلم‌های «پسر دلفینی»، «بام‌بالا» و «لوپتو» چه تعداد داده‌اند. به من می‌گویند محتوای فیلم تو مناسب نیست. آن هم فیلمی که من با مجوز ساخته‌ام. تمام فیلم‌های من همین شرایط را داشته‌اند. می‌گویند سیدجواد هاشمی نباید فیلم کودک بسازد و باید فیلم جنگی بسازد. باور کنید من هم آدم هستم. وقتی برای پخش تیزر تلویزیونی صد‌ها امضا و تعهد از من می‌گیرند و آخر سر ۵ نوبت تیزرم از تلویزیون پخش می‌شود، این یک ظلم است.

هاشمی گفت: در این شرایط من فیلمساز مجبور می‌شوم به این در و آن در بزنم تا ارتباطی با شخص آقای جبلی بگیرم یا در سازمان سینمایی سراغ آقای ایل‌بیگی بروم. آقای جبلی رئیس سازمان صداوسیما به من گفت کمکت می‌کنم. آقایان ایل‌بیگی و سهرابی هم از وزارت ارشاد نامه‌ای دادند تا تعداد تیزر‌های فیلم من بیشتر شود. اما سوالم این است که چرا شرایط باید این‌قدر ناعادلانه باشد؟ مگر من گناهی مرتکب شده‌ام که فیلمی برای بچه‌ها ساخته‌ام؟

ارسال نظر

پربازدیدترین