|
| کد مطلب: ۱۱۹۴۳۲
لینک کوتاه کپی شد

جلوگیری از ساخت یک فبلم زیر زمینی/ وزارت ارشاد: می خواستند فیلم "کابار" را با مضمون سیاه نمایی سالهای بعد از انقلاب بسازند

توقیف «کاباره» در تهران با داستانی درباره سرگذشت زنی که در سال‌های پیش از انقلاب در کاباره کار می‌کرده و بعد از انقلاب بیکار شده، خبرساز شد.

طبق اطلاعات منتشر شده این پروژه با همراهی برخی از سینماگران شناخته‌شده داخلی در حال تولید بود و ایفای نقش اصلی آن را یکی از بازیگران زن باسابقه سینمای ایران برعهده داشته است. ارائه تصویری سیاه از وضعیت مردم ایران در سال‌های پس از انقلاب یکی از اصلی‌ترین رویکردهای محتوایی این پروژه سفارشی بوده است که با حمایت سرمایه‌گذاران خارج از کشور در دست تولید بود. پس از اعلام خبر توقیف این فیلم، معاون ارزشیابی و نظارت سینمایی با تأکید بر اینکه فیلم فاقد مجوزهای قانونی بوده از تلاش جریان مشکوک برای بر هم زدن آرامش در سینمای ایران گفت؛ جریانی در خارج از ایران به گفته حبیب ایل‌بیگی، به منظور ساخت فیلم‌های ساختارشکنانه و زیرزمینی اقدام به انتشار فراخوان کرده بود. در این فراخوان از سینماگران درخواست شد تا بدون رعایت حجاب و شئونات قانونی در صحنه و جلوی دوربین‌ها ظاهر شوند و در این راستا، سرمایه‌گذاری مادی و تبلیغاتی هنگفتی نیز انجام شد تا در داخل ایران اینگونه فیلمسازی زیرزمینی و قاچاق شکل گیرد. علاوه بر پشتیبانی مادی و مالی، حمایت این آثار در فستیوال‌های خارجی از سیاست‌های پشت صحنه این پروژه سیاسی و ضدملی است. سازمان سینمایی که پیش از این نیز درباره همکاری با فیلم‌های فاقد مجوز هشدار داده بود، بار دیگر تأکید کرده ساخت فیلم قاچاق، غیرقانونی، زیرزمینی و بدون کسب مجوزهای رسمی با برخورد مراکز انتظامی، امنیتی و قضایی مواجه می‌شود.

 

ارسال نظر

پربازدیدترین