|
| کد مطلب: ۱۱۲۵۹۶
لینک کوتاه کپی شد

کشف مومیایی ۱۲۰۰ ساله یک نوجوان با پوست سالم! + فیلم

باستان شناسان در کشور پرو یک مومیایی کشف کردند که گمان می‌رود بیش از ۱۲۰۰ سال قدمت داشته باشد و برخی از پوست و موهای آن هنوز دست نخورده است.

کشف مومیایی ۱۲۰۰ ساله یک نوجوان با پوست سالم! + فیلم
منبع: همشهری |

کاوش باستان‌شناسان کشور پرو در آمریکای جنوبی در دامنه کوهستان‌های لیما به کشف یک مومیایی به قدمت بیش از ۱۲۰۰ سال منجر شد.

مومیایی این فرد که احتمالا در زمان مرگ، نوجوان بوده است داخل یک مقبره زیرزمینی و درحالی کشف شد که پارچه‌های مخصوص خاکسپاری دور آن پیچیده شده بود.

به گفته باستان‌شناسان، این مومیایی درحالی کشف شده که تقریبا سالم باقی مانده است.

پرو که بیشتر به دلیل وجود ارگ باستانی اینکاها به نام ماچوپیچو شناخته می‌شود، خانه فرهنگ‌های مختلف پیشاهیسپانیک بوده که قرن‌ها پیش از ظهور امپراتوری اینکا در این منطقه زندگی می‌کردند.

مومیایی‌ای که اخیرا کشف شده است به نوجوانی تعلق دارد که بین ۱۱۰۰ تا ۱۲۰۰ سال پیش زندگی می‌کرد و احتمالا از تمدن لیما یا ایچما بوده است. این مومیایی در فاصله ۲۰۰ متری نخستین مومیایی کشف‌شده در این محوطه باستان‌شناسی پیدا شده است.

این محوطه باستان‌شناسی که با نام Cajamarquilla شناخته می‌شود، خانه ویرانه‌های چهار هرم و سایر ویرانه‌های تاریخی همچون دیوارهایی شبیه به هزارتو است. این محوطه در حقیقت پس از چان چان واقع در شمال پرو، دومین شهر بزرگ آجری این کشور محسوب می‌شود.

ارسال نظر