|
| کد مطلب: ۱۱۱۹۴۵
لینک کوتاه کپی شد

حمید جبلی و نقش عجیب او در یک داستان

رحمت امینی قصد دارد در صورت فراهم شدن شرایط مناسب، نمایش «سوسمار» نوشته حمید جبلی را در سال جاری روی صحنه ببرد.

حمید جبلی و نقش عجیب او در یک داستان
منبع: همشهری |

 رحمت امینی کارگردان تئاتر درباره برنامه‌ریزی خود برای اجرای اثری نمایشی در سال جاری گفت: حدود ۳ سال پیش بود که حمید جبلی نمایشنامه «سوسمار» از آثار خود را به من داد و قرار شد این اثر را تولید و اجرا کنیم که متأسفانه به دلیل شیوع ویروس کرونا این امر میسر نشد و پس از آن نیز به دلیل وقایع اخیر تولید و اجرای «سوسمار» را به تعویق انداختیم.

وی درباره موضوع نمایشنامه «سوسمار» توضیح داد: این نمایشنامه اثری خاص با فضایی سوررئال است و ویژگی‌های خاص حمید جبلی در این کار وجود دارد. «سوسمار» راجع به زن و مرد میانسالی است که حوالی نوروز با پدیده‌ای عجیب و غریب که حضور یک سوسمار در خانه است، مواجه می‌شوند.

امینی با اشاره به حضور ۳ بازیگر در نمایش «سوسمار»، درباره تولید و اجرای این اثر نمایشی تصریح کرد: باید شرایط مناسب برای تولید و اجرای نمایش فراهم شود زیرا هم من و هم حمید جبلی مایل هستیم که اگر قرار است اثری را روی صحنه ببریم یک اتفاق هنری باشد نه صرف یک اجرا.

این هنرمند تئاتر درباره زمان و مکان مدنظر برای اجرای «سوسمار»، یادآور شد: پیش‌تر متن را به مجموعه تئاتر شهر ارائه داده بودیم که در فرایند اولیه متن تأیید و زمان اجرای نمایش نیز مشخص شد. اگر شرایط مناسب فراهم شود احتمال اجرا در اواخر نیمه اول یا اوایل نیمه دوم سال جاری «سوسمار» را روی صحنه می‌بریم.

او در ادامه سخنان خود درباره عوامل مدنظر برای این اثر نمایشی، گفت: هنوز گروه بازیگران نمایش قطعی نشده ولی از حضور حمید جبلی علاوه‌بر نویسنده به‌عنوان مشاور کارگردان بهره‌مند می‌شوم.

ارسال نظر

پربازدیدترین