|
| کد مطلب: ۱۱۱۱۵۸
لینک کوتاه کپی شد

بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جدال پژمان جمشیدی و نازنین بیاتی را دیدند

کارگردان فیلم‌های «انفرادی» و «دینامیت»، اکران آنلاین را تکمیل فیلم‌ها در سینما دانست و گفت: بیش از یک میلیون و ۳۰۰ هزار قطعه بلیط فیلم «دینامیت» در اکران آنلاین فروخته شد. با احتساب تعداد افرادی که دسته جمعی این فیلم را در خانه‌هایشان دیده‌اند، این اثر ۵ میلیون نفر از مخاطبان خانگی است.

بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جدال پژمان جمشیدی و نازنین بیاتی را دیدند

مسعود اطیابی افزود: اکران آنلاین دیگر است که مردم بیشتر فیلم را ببینند. بعضی‌ها می‌خواهند فیلم‌هایی را که روی پرده دیدند دوباره ببینند. در کنار این موضوع درآمدی هم برای فیلمسازان ایجاد شده است. در حالی که این امکان وجود دارد که فیلم‌ها را در معرض خطر قرار دهند، در اکران آنلاین می‌شوند. شاید خیلی از مردم به هر دلیلی مایل به حضور در سالن های سینما نباشند و بخواهند فیلم ها را از منزل تماشا کنند.

وی با اشاره به مشکلات اکران آنلاین توضیح داد: یکی از مسائل این است که فیلم روز اول اکران قاچاق می شود. اگر این اتفاق نیفتد خرید بلیط چند برابر می شود. قاچاق فیلم از یکی از آنلاینی است که اکران را در سطح داشته است. اگر اتفاق نیفتد و مردم فرهنگ ندیدن فیلم های قاچاق را یاد بگیرند، فروش فیلم‌ها نیز برابر می‌شوند.

اطیابی افزود: اگر مشکلی وجود نداشته باشد، شبکه‌های می‌سازند همزمان با سینماها فیلم‌شان در نمایش خانگی ارائه می‌دهند. مسئله کپی رایت و مالکیت پخش را قوه قضاییه باید پیگیری کند. اگر قانونی راجع به مسئله کپی رایت و تصویب شود، بخشی از مشکلات ما حل خواهد شد.

«طلا خون»، «خط استوا»، «بازیوو» و «سگ بند» از جمله فیلم‌هایی هستند که در حال حاضر اکران آنلاین دارند.

ارسال نظر

پربازدیدترین