|
| کد مطلب: ۱۱۰۶۴۶
لینک کوتاه کپی شد

علاقه چینی‌ها به فیلم‌های ایرانی/ سفیر چین کدام فیلم را دوست دارد؟

سفیر چین در ایران با بیان اینکه فیلم‌های ایرانی با ویژگی‌های مختص خود در دنیا شناخته شده و محبوب هستند، گفت: مردم چین فیلم‌های ایرانی را دوست دارند.

علاقه چینی‌ها به فیلم‌های ایرانی/ سفیر چین کدام فیلم را دوست دارد؟
منبع: ایرنا |

سومین هفته فیلم چین این روزها در بنیاد سینمایی فارابی در حال برگزاری است. چانگ هوآ سفیر چین در ایران اظهار کرد: خوشحالم که سومین هفته فیلم چین در ایران بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. در سه روز گذشته از این رویداد پیوسته شاهد این استقبال بودیم.

وی افزود: تعدادی از فیلم‌های منتخب برای نمایش در این رویداد بر اساس داستان‌های واقعی از زندگی مردم چین ساخته شده‌اند. تعداد علاقه‌مندان سینما در چین نشان می‌دهد مردم آن به این جنس فیلم‌ها علاقه دارند و امیدواریم‌ سینمای نسل نوی چین مورد پسند مخاطبان ایرانی نیز قرار بگیرد.

شخصا فیلم‌های ایرانی را بسیار دوست دارم و این آثار بین مخاطبان چینی نیز بسیار محبوب است، تاکنون شاید بیش از ۴۰ فیلم ایرانی را دیده ام

چانگ هوآ درباره شناخت خود از سینمای ایران و ویژگی‌هایی که برای این هنر در ایران قائل است، بیان کرد: شخصا فیلم‌های ایرانی را بسیار دوست دارم و این آثار بین مخاطبان چینی نیز بسیار محبوب است، تاکنون شاید بیش از ۴۰ فیلم ایرانی را دیده ام که از میانشان می‌توانم به «بادکنک سفید» اشاره کنم زیرا بیشتر فیلم‌های مربوط به کودکان را دوست دارم.

Whiteballoon82

سفیر چین در ایران خاطر نشان کرد: به نظرم فیلم‌های ایرانی با توجه ویژه به زندگی واقعی و روزمره مردم ایران ساخته شده‌اند. واقعیات اجتماعی و روابط خانوادگی را به خوبی به تصویر می‌کشند. شاید هزینه تولیدشان نسبت به فیلم‌های چینی پایین‌تر باشد اما در دنیا با ویژگی‌های مختص خود مورد استقبال قرار گرفته‌اند.

سومین هفته فیلم چین به همت بنیاد سینمایی فارابی و با همکاری سازمان سینمایی، وزارت امور خارجه، سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و سفارت چین در ایران تا ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ در حال برگزاری است. این رویداد با نمایش ۵ فیلم از کارگردانان نسل نوی سینمای چین هر روز از ساعت ۱۷ میزبان علاقه‌مندان به سینماست.

ارسال نظر

پربازدیدترین