|
| کد مطلب: ۹۳۷۹۲
لینک کوتاه کپی شد

دختران ورزشکار افغان پشت برقع‌ها

تعدادی از دختران افغان با تجهیزات ورزشی که دوست داشتند عکس پرتره گرفتند. اگرچه آنها لزوماً در زندگی عادی برقع نمی‌پوشند، اما ترجیح دادند هویت خود را پشت برقع‌ها پنهان کنند زیرا از انتقام‌جویی طالبان می‌ترسند.

دختران ورزشکار افغان پشت برقع‌ها
منبع: فرارو |

عزم «نورا» برای ورزش به حدی بود که او برای سال‌ها مخالفت خانواده‌اش را به چالش کشید. ضرب و شتم توسط مادرش و تمسخر همسایه‌ها هرگز او را از ورزش مورد علاقه اش باز نمی‌داشت. اما این زن ۲۰ ساله افغان نتوانست از حاکمان طالبان سرپیچی کند.

نورا و زنان دیگر می‌گویند که آن‌ها نه تنها همه ورزش‌ها را برای زنان و دختران ممنوع کرده اند، بلکه کسانی را که زمانی ورزش می‌کردند، ترسانده و مورد آزار و اذیت قرار داده اند. نورا آشفته شده است. او گفت: من دیگر همان آدم قبلی نیستم. از زمانی که طالبان آمدند، احساس می‌کنم مرده‌ام.

تعدادی از دختران و زنان افغان که زمانی ورزش‌های مختلفی انجام می‌دادند به آسوشیتدپرس گفتند که طی ملاقات‌ها و تماس‌های تلفنی به آن‌ها هشدار داده شده که در ورزش خود شرکت نکنند. زنان و دختران از ترس اینکه با تهدید‌های بعدی روبرو شوند، به شرط ناشناس ماندن صحبت کردند.

آن‌ها با تجهیزات ورزشی که دوست داشتند برای عکاس آسوشیتدپرس عکس پرتره گرفتند. آن‌ها هویت خود را با برقع، روپوش‌های فراگیر و مقنعه‌ای که صورت را کاملاً می‌پوشاند، پنهان می‌کردند و تنها یک توری برای دیدن باقی می‌ماند. آن‌ها معمولا برقع نمی‌پوشیدند، اما می‌گویند گاهی اوقات وقتی بیرون می‌روند و می‌خواهند ناشناس بمانند و از آزار و اذیت اجتناب کنند، این کار را می‌کنند.

 

ارسال نظر

پربازدیدترین