|

تصاویر| زیارت زائران اربعین در قبرستان وادی السلام

وادى السلام یکى از مکانهاى مقدس نجف است که در آن هزاران نفر به خاک سپرده شده اند از جمله قبر تعدادى از پیامبران و بسیارى از سادات، صالحان و بزرگان دین نیز در آن است.

کد مطلب : 89886

وادی السلام قبرستانی واقع در شهر نجف اشرف نزدیک حرم امام علی علیه السلام است. روایاتی که در فضیلت این قبرستان در منابع حدیثی نقل شده است نشان از جایگاه والای آن دارد.

در این قبرستان قبر هود و صالح علیهم السلام از پیامبران الهی ذکر شده در قرآن و همچنین قبور بسیاری از علما و مومنین قرار دارد. زائران اربعین برای زیارت پیامبران هود و صالح (ع) و علمایی، چون آیت الله قاضی و دلیر مرد تنگستان رئیسعلی دلواری به این مکان مقدس می‌روند.

وادی السلام از معروفترین و قدیمی‌ترین قبرستان‌های جهان اسلام است. گفته می‌شود قبرستان وادی السلام بعد از بقیع و قبرستان ابوطالب مهمترین و والاترین قبرستان مسلمین محسوب می‌شود. قدمت این قبرستان به بیش از هزار سال می‌رسد. وادى السلام یکى از مکانهاى مقدس نجف است که در آن هزاران نفر به خاک سپرده شده اند از جمله قبر تعدادى از پیامبران و بسیارى از سادات، صالحان و بزرگان دین نیز در آن است. این قبرستان قدیمى و تاریخى نجف اشرف در شمال شرقى شهر واقع است و بیست کیلومترمربع مساحت دارد.

قدمت آن به بیش از هزار سال مى رسد و بسیارى از قبرهاى آن داراى بقعه و گنبد است. ادیب الملک این قبرستان را چنین توصیف مى کند: «باطن آن قبرستان معلوم است که بهشت جاودان است و مکان ارواح مؤمنان لیکن در ظاهر نیز قبرستانى به آن شکوه و به آن طراوت و روح در ربع مسکون نیست و مقبره مطهر هود و صالح پیغمبر در آنجا است».

 

 

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین