|
لینک کوتاه کپی شد

روزنامه ایران: فقط 15نفر از 650عضو پارلمان انگلیس به تروریست بودن سپاه پاسداران رای دادند

روزنامه ایران نوشت: رسانه‌های معاند فارسی‌زبان مستقر درلندن در ادامه تلاش‌ها برای جوسازی علیه ایران و تقلا برای تنفس مصنوعی به اغتشاشگران، یک نشست با حضور شمار اندکی از نمایندگان مجلس انگلیس درباره حوادث ایران را که سرانجام تنها به صدور یک توصیه‌نامه برای دولت ختم شد بزرگنمایی کرده و به عنوان دستاورد برای جریان ضدانقلاب جازدند.

روزنامه ایران: فقط 15نفر از 650عضو پارلمان انگلیس به تروریست بودن سپاه پاسداران رای دادند
منبع: ایران |

 ماجرا از جایی آغاز شد که مجلس عوام انگلیس روز پنجشنبه جلسه‌ای را درباره ایران به پیشنهاد «باب بلکمن» رئیس گروه دوستی پارلمانی انگلیس و اسرائیل برگزار کرد.

 بخش فارسی شبکه بی‌بی‌سی با انتشار خبری، ادعا کرد که نمایندگان به طور «یکپارچه» از تروریستی خواندن سپاه پاسداران حمایت کردند.

این درحالی‌است که پارلمان انگلیس از ۶۵۰ کرسی تشکیل شده و حداکثر کسانی که در جلسه دیروز شرکت کردند از ۳۰ نفر تجاوز نکرد. البته تعداد مشارکت کنندگان در جریان برگزاری جلسه حدود زیر ۱۵ نفر بود و تعدادی هم جلسه را ترک کردند.

بی‌بی‌سی فارسی برای توجیه روایت ساختگی خود، اقدام به انتشار تصویری آرشیوی از مجلس عوام کرده تا صحنه جلسه را شلوغ نشان دهد. البته این برای نخستین بار نیست که بی‌بی‌سی دست به چنین اقدام غیرحرفه‌ای زده و جلسات گذشته پارلمان درباره ایران را نیز به همین ترتیب روایت‌سازی کرده است.

 

شناسه خبر: ۹۳۶۲۲

ارسال نظر

پربازدیدترین

Additionally, paste this code immediately after the opening tag: