|
| کد مطلب: ۹۳۵۹۴
لینک کوتاه کپی شد

علم الهدی: رهبری نفرمودند این‌هایی را که روسری از سر برداشتند ضددین و ضدانقلاب ندانید

خطیب جمعه مشهد گفت: به همان ملاکی که مردم از دین دست برنمی‌دارند، از ولایت نیز دست برنمی دارند چون اگر بنا شد ولایت نباشد، دین حاکم نیست لذا به پیاده نظام دیکته‌ای خودشان می‌گفتند به رهبری فحش دهید و اهانت کنید، به رئیس جمهور و مسئولان اهانت نکنید و فقط به رهبری فحش دهید.

علم الهدی: رهبری نفرمودند این‌هایی را که روسری از سر برداشتند ضددین و ضدانقلاب ندانید
منبع: ایسنا |

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی اظهار کرد: وظیفه شورای عالی فضای مجازی این است که هم در مقابل بی‌دینی‌ها و لامذهبی‌های شبکه‌های خارجی بایستد و هم شبکه‌های بومی داخلی را تهذیب کند که برنامه شبکه خارجی را نخواهند اجرا کنند تا مردم آنان را بپسندند.

حجت الاسلام علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه دوم نمازجمعه این هفته ۲۳ دی ماه در حرم امام رضا علیه‌السلام، با بیان این‌که خداوند متعال در یک آیه شریفه معیار عداوت و دشمنی دشمنان انقلاب و اسلام را برای ما مشخص کرده است، اظهار کرد: خداوند در آیه ۲۱۷ سوره بقره می‌فرماید «وَ لا یَزالُونَ یُقاتِلُونَکُمْ حَتَّی یَرُدُّوکُمْ عَنْ دینِکُمْ إِنِ اسْتَطاعُوا وَ مَنْ یَرْتَدِدْ مِنْکُمْ عَنْ دینِهِ فَیَمُتْ وَ هُوَ کافِرٌ ...».

وی با اشاره به این‌که در این آیه شریفه مشخص شده دشمن تا کجا با ما دشمن است، ادامه داد: برادران و خواهران، انقلاب مقدس اسلامی ما که از نهضت امام شروع شد، با مبارزه شروع شد، مبارزه با دشمنان خدا، انگیزه کسانی که در این انقلاب پشت سر امام راه افتادند فقط دین خدا بود و دشمن دقیقأ متوجه شد که حمایت مردم از انقلاب و پشتیبانی مردم از حرکت امام به خاطر دینشان است، از آن روز مبارزه ما شروع شد.

امام جمعه مشهد مقدس اضافه کرد: ۱۵ سال کامل مردم مبارزه کردند تا انقلاب به پیروزی رسید، در طی ۴۲ سال هم تا الان انواع شگردها، فتنه‌ها و جنایت‌ها را دشمن نسبت به ما مرتکب شده و همه جا شکست خورده است.

وی با تأکید بر این‌که شکست دشمن یک رمز بیشتر نداشته و آن، دینداری مردم بوده است، خاطرنشان کرد: مردم دینشان را می‌خواهند، پای دینشان ایستاده‌اند ، خون دادند و جوان دادند و به همه مشکلات معیشتی و اقتصادی که دشمن برایشان ایجاد کرده، صبر می‌کنند و ایستادند چون پای دین ایستادند و با دشمن مبارزه می‌کنند.

 

علم‌الهدی ابراز کر: این جنگ تا زمانی که ما از دینمان برگردیم، تا شما پای دین ایستادید، ادامه دارد و این‌ها با شما جنگ دارند لذا مسئله لچربازی که این‌ها با یک شلختگی و وحشی‌گری فرهنگی انجام دادند در اهانت به مقام معظم رهبری و ولی فقیه، این از ضعف و ناکامی دشمن در حرکت‌های اخیر بود.

وی به بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار با مداحان اهل بیت اشاره کرد و گفت: طرحی که دیروز رهبری فرمودند همین است، دشمن طرحش جامع بود اما محاسبه‌اش اشتباه بود، حساب کردند که نظام از بین رفته و مردم پای این نظام نمی‌ایستند اما در عین حال با همه هزینه‌های کلانی که متحمل شد، شکست خورد و مفتضح شد.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی اضافه کرد: این شکست خورده‌ی مفتضح جز به فحش دادن به چیز دیگری نمی‌تواند متوسل شود، توسل به فحش دادن به رهبری نتیجه شکست او است، وقتی همه هزینه هایش بی‌نتیجه شد،فحش می‌دهد.

وی اظهار کرد: چرا به رهبری فحش می‌دهند؟ به خاطر این که دشمن می‌داند این خیمه نظام یک عمود بیشتر ندارد و آن عمود، «ولایت و رهبری» است، اگر مردم از اطراف این عموم کنار بروند و این عمود پایین بیاید، این خیمه می‌خوابد و این را دشمن تشخصی داده، با مردم تا زمانی می‌جنگد که این عمود برپاست.

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: اگر روزی حاکمیت ولایت که دنباله ولایت پیابر و اهل بیت (علیها سلام) است از این کشور برداشته شد، مردم دیگر بی‌دین می‌شوند و دین ندارند، به گفته قرآن، «دشمن تا جایی می‌جنگند تا شما از دین برگردید»، این یک تحلیل حساب شده هم برای دشمن و هم برای ما هست.

وی اضافه کرد: به همان ملاکی که مردم از دین دست برنمی‌دارند، از ولایت نیز دست برنمی دارند چون اگر بنا شد ولایت نباشد، دین حاکم نیست لذا به پیاده نظام دیکته‌ای خودشان می‌گفتند به رهبری فحش دهید و اهانت کنید، به رئیس جمهور و مسئولان اهانت نکنید و فقط به رهبری فحش دهید.

علم‌الهدی با تأکید بر این‌که اگر عقب‌نشینی کنیم، دشمن پیش می آید، خاطرنشان کرد: مسئله روشن است، این را بدانید در هر کجای دین هرچقدر عقب بنشینیم، به همان مقدار دشمن پیروز شده و بر ما مسلط شده است؛ آنچه ما الان وحشت داریم در عقب نشینی از دین، مسئله عفاف و حجاب است.

وی افزود: اگر بنا شد مسئله حجاب به همین شکل ادامه پیدا کند که عده‌ای مزدور اجاره‌ای دشمن که روسری از سر برداشتند، بخواهند کارشان را پیش ببرند و دیگر حجاب در کشور ما از آن هیبت خود بیفتد، پیشرفت دشمن است و عقب‌نشینی از دین است که عقب‌نشینی از دین دشمن را پیروز می‌کند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با انتقاد از نگاه برخی سیاسیون در حذف دین از سیاست، تصریح کرد: متأسفانه در جامعه عده‌ای نظریات خاص خودشان را دارند که یا در سیاست آنقدر خودشان را سیاست‌مدار می‌دانند که دین را از سیاست کنار می‌زنند و یا از اول گرایشات دینی‌شان ضعیف است که رهبری هر فرمایشی می‌فرمایند، به نفع خودشان مصادره می‌کنند؛ رهبری نفرمودند این‌هایی که کشف حجاب کردند و روسری از سر برداشتند، فرمودند کسانی که در حجاب ضعیف هستند را بی‌دین و ضد انقلاب نگیرید.

وی به بیان شگردهای دشمن در دین‌زدایی از جامعه پرداخت و گفت: دشمن دو شگرد دارد، یکی جداسازی مردم از دین و انقلاب است و یک شگردش این است که به مردم بگوید حجاب یک جریان حکومتی و اجباری است، مردم و زن‌ها حجاب نمی‌خواهند؛ اگر بنا شد با یک گناهی که یک خانم بدحجاب انجام می‌دهد و بگوییم «بی‌دین» و از جامعه دینی جدا کنیم یا بگوییم «ضد انقلاب» و از جامعه انقلابی جدا کنیم، در زمین دشمن و به نفع دشمن بازی کردیم، رهبری فرمودند این کار را انجام ندهید اما نگفتند نهی از منکر نکنید، نهی از منکر که واجب است و دستور خداست.

علم‌الهدی با بیان این‌که رهبری تأکید دارند مسئله عفاف و حجاب در عِداد سایر مسائل نیست و از همه مهم‌تر است، یادآور شد: در بیان دیگر، فرمودند اگر در مسئله حجاب در این کشور تسامح شود، ایران از همه کشورهای دنیا بدتر خواهد شد؛ فرمودند شما کاری نکنید که بی‌حجابی و بی‌عفتی در کشور جوری رواج پیدا کند که متدینین در برابر نظام بی‌تفاوت شوند و بلایی که در مشروطه به سر کشور آمد، به سر ما بیاید چون دیدند نظام مشروطه به نفع اسلام نیست، مشروطه را رها کردند.

وی با تأکید بر این‌که اگر مسئولان نظام در مسئله دین تسامح کنند، متدینین در برابر نظام بی‌تفاوت می‌شوند، اظهار کرد: برای این که در عرصه مقابله با دشمن بایستیم، مقابله کنیم و عقب‌نشینی نکنیم، چند مطالبه و خواسته است که بعضی از دردمندان و دغدغه‌مندان مسئله فرهنگ اسلام و عفاف و حجاب نوشتند، به من دادند و بنده از طرف همه عزیزان و شما عزیزان از مسئولان کشور مطالبه می‌کنم.

امام جمعه مشهد به بیان مطالبات مردمی در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی پرداخت و گفت: مطلب اول، این که صداوسیما از عناصر فاسد و آلوده در هنرمندان در رسانه‌های صداوسیما استفاده نکنند و صاحبان رسانه‌های مطبوعاتی از یک مشت سلبریتی بی‌دین و فاسد مرجع‌سازی نکنند.

وی افزود: مطلب دوم این است که بخش سینما و هنر وزارت ارشاد و شبکه‌های افسارگسیخته فضای مجازی باید تحت کنترل در بیاید، این که هر خلافی خواستند بگویند، بنویسند و آزادانه عمل کنند، لازمه‌اش عقب‌نشینی در جنگ با دشمن است؛ دیگر این که باید توجه کرد شورای عالی فضای مجازی حق ندارد نسبت به شبکه‌های فراماسونی اینستاگرام و واتس‌آپ روی خوش نشان دهد، حق ندارد پهنای باندی که در اختیار شبکه‌های خارجی قرار می‌دهد را از شبکه‌های داخلی دریغ کند.

علم‌الهدی بیان کرد: موضوع دیگر، وظیفه شورای عالی فضای مجازی این است که هم در مقابل بی‌دینی‌ها و لامذهبی‌های شبکه‌های خارجی بایستد و هم شبکه‌های بومی داخلی را تهذیب کند که برنامه شبکه خارجی را نخواهند اجرا کنند تا مردم آنان را بپسندند؛ همچنین وزارت ارشاد حق ندارد در جشنواره فجر زیر پای هنرمندان فاسدی که با جریان برانداز صهیونیستی همدردی و هم صحبتی کردند، فرش پهن کنند.

وی به دیگر مطلب مطالبه شده مردمی اشاره کرد و گفت: طبق قانون حجاب، وزارت صمت موظف است از تولید پوشاک غیرشرعی و غیر عفیفانه جلوگری کند و جامعه ما را از نظر پوشش حجاب تأمین کند؛ علاوه بر آن، صداوسیما نیز حق ندارد آنتنی که هر دقیقه ده‌ها میلیون تومان هزینه دارد، به این عناصر فاسد و آلوده سخنگوی جریان معاند نظام واگذار کند، این‌ها در عرصه صداوسیما مانور بدهند و شخصیت‌پردازی برای خودشان داشته باشند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی خطاب به نمازگزاران تأکید کرد: توجه داشته باشید در مملکت ما هنر ارزش دارد، علم ارزش دارد و مردم ما در همه اصناف و مشاغل ارزشمند هستند اما آنی که ارزشش از همه ارزش‌ها بالاتر است و مردم در راهش جان می‌دهند، ارزش دین است.

وی بیان کرد: آن چه مسلم است، مردم ما در رأس همه خواسته‌هایشان «دین‌خواهی» است، در برابر دشمن هم با همه چیز پای دین ایستادند، می‌جنگند و مبارزه می‌کنند تا شما را از دین خدا برگردانند، ما هم در برابر دشمن عقب نمی‌ایستیم و پای دینمان ایستاده‌ایم و اهانت به رهبر دین خودمان را تحمل نمی‌کنیم.

علم‌الهدی خاطرنشان کرد: مردم‌مان امروز با مشت‌های گره کرده هم به آمریکا، هم اروپا و هم ازناب نامردشان در منطقه اثبات می‌کنند بر این که در پای دین و در پای رهبری دین که ستون خیمه این نظام است، مرد و مردانه ایستادند و همه چیزشان را فدا می‌کنند تا روزی که یک نفس‌کش از این مردم باقی مانده باشد، عمود این خیمه شکسته نخواهد شد.

 

ارسال نظر

پربازدیدترین