|
لینک کوتاه کپی شد

خطیب جمعه کرج: وضعیت حجاب ،«افتضاح» است/ بی‌حجابی، از دلایل کاهش برف و باران است

امام جمعه کرج با تاکید بر اینکه قانون حجاب باید اجرایی شود، گفت: بی‌حجابی عفت را از بین می‌برد و مرکز تربیت را تخریب می‌کند.

خطیب جمعه کرج: وضعیت حجاب ،«افتضاح» است/ بی‌حجابی، از دلایل کاهش برف و باران است
منبع: فارس |

حجت الاسلام محمد مهدی حسینی همدانی، امام جمعه کرج و نماینده ولی فقیه در استان البرز، در خطبه‌های این هفته نماز جمعه با اشاره به اینکه متقین در بروز مشکل شکوایه با کسی نخواهند داشت، گفت: کسی که از مصیبتی که به او وارد شده است شکوه بکند نزد دیگران از خداوند تعالی شکوه کرده است.

امام جمعه کرج در ادامه با اشاره به ایام ولادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها به آیات و روایات بسیار در ستایش این بانوی مکرمه پرداخت و تصریح کرد: اگر قرار بود حُسن و تمام خوبی را در یک صفت و نام خلاصه کنیم می‌توانستیم آن را همنام حضرت فاطمه بنامیم، چه بسا مرتبه حضرت فاطمه از آن نیز بالا تر است.

نماینده ولی فقیه در بخش دیگری به اسامی بانوانی که در قرآن کریم از آن‌ها نام برده شده است، تصریح کرد: ۳۵ آیه در حق صدیقه طاره سلام الله علیها، نازل شده است.

حسینی همدانی افزود: آنچه نظام اسلامی برای پیشرفت بانوان و ارزش گذاری زن مسلمان اعمال کرده است بررسی شود، تا اثرات آن پیشینه و واقعیت کلام بیگانگان و یاوه گویان را نمایان کند.

وی با تاکید بر اینکه نقش بانوان در فرهنگ اسلامی باید تبیین شود، ادامه داد: نقش زن در خانواده، زن به عنوان مادر، زن به عنوان همسر و... باید بررسی شود، اگر این نوع از نگرش در فرهنگ اسلامی به دنیا اعلام شود بساط خیلی چیزها برچیده می‌شود.

حسینی همدانی اضافه کرد: زن مسلمان اگر مدیریت به دست بگیرد جامعه را اصلاح خواهد کرد، فلذا اسلام هم حامی حضور بانوان در عرصه‌های علمی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی است. اما با تحقیر شدن بانوان و سواستفاده از آن‌ها قابل قبول نیست.

 

 

اگر حجاب برود، عفت هم از بین می‌رود

وی با بیان اینکن امروز عده ای با حجاب که فرمان خداوند و عامل حفظ بانوان است، مقابله می‌کنند، اظهار کرد: این گروه می‌دانند اگر حجاب برود، عفت می‌رود و مرکز تربیت تخریب می‌شود. باید دقت کنیم که دشمنان این انقلاب اسلامی این روزها چگونه به این اصل می‌پردازند؟ البته قاعل بر این هستیم که همه افرادی که باید کاری کنند و کوتاهی می‌کنند، مسؤول هستند.قانون باید اجرا شود و از هیچ نباید ترسید فقط باید از خدا ترسید.

امام جمعه کرج با بیان اینکه از دشمن جز دشمنی انتظار نمی‌رود، اضافه کرد: باید از قدرت و اختیاری که به لطف خداوند در اختیار برخی قرار گرفته است در مسیر درست استفاده شود، باید سنگر عفاف و حجاب با قدرت حفظ شود.

وی تصریح کرد: باید برنامه ایجابی و اغنایی داشته باشیم، کسی که کشف حجاب می‌کند در زمین دشمن قدم برمی‌دارد و باید با او مقابله کرد.

نماینده ولی فقیه در استان البرز بیان کرد: همین کرج برخی از موسسه‌ها، مجتمع‌های تجاری و داروخانه‌ها و... که وارد می‌شویم تصور نمی‌شود که در یک کشور اسلامی زندگی می‌کنیم!

 

تشکر امام جمعه کرج از دستگاه قضایی در استان

وی‌در ادامه ضمن تشکر از تشکیل کارگروه چند قیمتی در کرج، اضافه کرد: بحث مالیات بر ارزش افزوده نیز توسط دستگاه قضایی ورود شده است و دیده می‌شود با دریافت مالیات بر ارزش افزوده به مردم ظلم می‌کنند.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه قانون باید در خصوص حجاب اجرایی شود، یادآور شد: هفته گذشته طی نشستی با نیروی انتظامی خواستار پیگیری وتحقق این امر شدیم ، راهکارهایی هم ارائه شد، همچنین طی جلسه ای با امر به معروف و نهی از منکر استان نیز خواستار تذکر و مذاکره با مراکزی که حجاب را رعایت نمی‌کنند شدیم. در نهایت متخلفان باید بدانند تعارف نداریم باید با اشتباهات برخورد شود.

وی با تاکید بر اینکه اقدام بعدی با صلابت و قدرت خواهد بود و تاکید کرد: اگر تذکرات افاغه نکرد هرچه زودتر نسبت به پلمب، لغو پروانه و یا هر اقدام قانونی که بازدارنگی لازم را داشته باشد از سوی مجریان دستگاه قضایی صورت بگیرد.

وی وضعیت حجاب را افتضاح خواند و تصریح کرد: یکی از دلایل کم شدن برکات زندگی و قطع شدن نزولات آسمانی را همین موارد برشمرد.

احیای امت واحد اسلامی و عصبانیت دشمن

وی در خصوص اقدام وقیحانه نشریه فرانسوی، اضافه کرد: یک نشریه بدنام به لجن پراکنی و اهانت به مقام‌معظم رهبری و مراجع دینی اقدام کرده است. هفته نامه ای با سابقه ای روشن از نازسا گویی به رهبران دینی آن هم در کشوری که خود را مهد آزادی می‌داند، البته اگر کسی تاریخ فرانسه را مطالعه کند در می‌یابد که پشت این کارهای ظاهری که تفکری وجود دارد، جمجمه هزاران کشته انقلاب جزایر که در موزه نگهداری می‌شود برای رسوایی آن‌های کافی است.

نماینده ولی فقیه در استان البرز در بخش دیگری با اشاره به اینکه این فرامین مقام معظم رهبری و روشنگری ایشان در بحران‌ها و شرایط مختلف است که دشمن را وادار به انجام این‌ کارها می‌کند، اضافه کرد: می دانند جنگ نرمی که راه انداختند و به دنبال نابودی باورهای مردم هستند با تیزبینی مقام معظم رهبری و فرمان بردار بودن مردم در میدان نقش بر آب خواهد شد.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری، رهبر امت اسلامی در سراسر جهان هستند، یادآور شد: چه آنجا که محور لبنان است و چه آنجا که فلسطین قرار گرفته، به توصیه و ارشاد مقام معظم رهبری است.احیای امت واحده اسلامی و ایجاد تمدن اسلامی است که آن ها را ناراحت و عصبی کرده است.

امام جمعه کرج در پایان با بیان اشاره به کاهش دمای هوا،‌ تصریح کرد: هوا سرد شده است اگر گرمخانه‌ها کفاف نمیدهد مصلی کرج آمادگی این را دارد که افراد بی سرپناه را به عهده بگیرد و طبق روال گذشته در طول هفته از آنها پذیرایی کند.

 

شناسه خبر: ۹۳۵۹۳

ارسال نظر

پربازدیدترین