|
| کد مطلب: ۹۲۶۶۵
لینک کوتاه کپی شد

درخواست سفارت ایران در پاریس برای اقدام لازم و فوری فرانسه در برخورد با «شارلی ابدو»

سفارت جمهوری اسلامی ایران در پاریس در محکومیت اقدام سخیف شارلی ابدو در راه اندازی مسابقه و نشر کاریکاتورهای موهن علیه مقام معظم رهبری بیانیه ای را صادر کرد. 

درخواست سفارت ایران در پاریس برای اقدام لازم و فوری فرانسه در برخورد با «شارلی ابدو»
منبع: ايسنا |

 

این بیانیه به شرح زیر است:

بسمه تعالی

نشریه شارلی ابدو در پی اقدام سخیف خود مبنی بر راه اندازی یک مسابقه بین المللی برای رسم کاریکاتور از مقام معظم رهبری جمهوری اسلامی ایران، ویژه نامه مورخ ۱۴ دیماه ۱۴۰۱ خود را با تصاویری به شدت موهن همراه با الفاظ و عباراتی زشت و توهین آمیز به این امر اختصاص داد.

اقدام نشریه شارلی ابدو طبق اصول و موازین حقوق بین الملل نه تنها به هیچ وجه با اصل آزادی بیان قابل توجیه نیست بلکه هتک حرمت شخصیتها و ملتها و راه اندازی کارزار ناسزاگویی، دروغ پراکنی و نفرت افکنی مصداق بارز نقض حقوق بشر می‌باشد.

اقدام شارلی ابدو از سویی نیز نشانگر استفاده ابزاری و بهره برداری گزینشی و ریاکارانه از اصل آزادی بیان است که البته این نشریه هتاک که ستیزه جویی با دین و ارزش های دینی را برای خود افتخار می داند، همواره در گذشته به بهانه آن در صدد توجیه فحاشی‌ها و اهانت به اعتقادات و ارزشهای ملتهای مختلف بر آمده است.

همچنین شارلی ابدو که به دروغ داعیه دفاع از حقوق زنان را مطرح ساخته، با نشر تصاویر بسیار زننده و مستهجن در ویژه نامه فوق، علاوه بر اینکه مرتکب زشت ترین بی حرمتی‌ها به مقام زن گردیده، عملا از چهره مزورانه و ماهیت واقعی خود مبنی بر استفاده ابزاری از زن، پرده برداشته است.

سفارت جمهوری اسلامی ایران ضمن محکومیت شدید این اقدام شارلی ابدو، قویا انتظار دارد مقامات ذی ربط فرانسوی اقدام لازم و فوری را برای برخورد با این نشریه به هدف جلوگیری از تداوم این کارزار اهانت و نفرت افکنی که یقینا آثار زیانبار و مخربی بر روابط بین دو کشور و دو ملت خواهد داشت، بعمل آورد.

سفارت جمهوری اسلامی ایران -پاریس

 

ارسال نظر

پربازدیدترین