|
لینک کوتاه کپی شد

انتقاد از ضرغامی بابت «اکران رایگان تاج سلطنتی در «۲۰:۳۰» در اوج تبلیغ وکالت شاهزاده»

دبیر انجمن اسلامی علوم سیاسی و روابط بین الملل ایران به اقدام اخیر ضرغامی واکنش نشان داد.

انتقاد از ضرغامی بابت «اکران رایگان تاج سلطنتی در «۲۰:۳۰» در اوج تبلیغ وکالت شاهزاده»
منبع: همشهری |

مجتبی زارعی استادیار فلسفه سیاسی دانشگاه تربیت مدرس در توییتی نوشت: «آقای وزیر! تصورم این بود که فقط در انتخاب واژگانی همانند موضوع امربه معروف دارای اشتباه محاسباتی یا ضعف تئوریک هستید اما در انتخاب مکان موضوع بازدید هم کج سلیقه و غیرحرفه ای هستید ؛ شما و رسانه ملی در اوج گدایی متوهمین برای وکالت شاهزاده، امشب تاج منحوسِ سلطنت را بصورت رایگان در منازل ایرانیان در خبر بیست و سی اکران کردید!»

ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با انتشار تصویری از دو تاج سلطنتی شب گذشته در توییتر نوشت: «امروز از گنجینه جواهرات سلطنتی بانک مرکزی بازدید کردم. باید امکان بازدید عمومی از دیدنی های آن فراهم شود.آن دو تاج معروف را که می‌بینم، جای خالی دارایی‌های عظیم به غارت رفته ملت توسط پهلوی را بیشتر حس می‌کنم.»

سخنگوی دولت ۲۶ دی‌ماه در پیامی توییتری آماری از خروج گنجینه ایرانی توسط پهلوی داده بود که اشاره به دو تاج درحالی که گنجینه بانک مرکزی از زمان همه‌گیری کرونا تا کنون تعطیل شده و امکان بازدید از این گنجینه وجود نداشت، حاشیه‌ساز شد. در توییت علی بهادری جهرمی - سخنگوی دولت - به خروج اموال باارزش و جواهرات توسط خاندان پهلوی هنگام ترک کشور اشاره شده بود که در میان آنها به دو تاج یادشده نیز اشاره شده بود.

اطلاعات تکمیلی بر این نکته تاکید دارند که از میان اموال یادشده، این دو تاج از کشور خارج نشده‌اند.

 

شناسه خبر: ۹۴۹۳۷

ارسال نظر

پربازدیدترین