|
لینک کوتاه کپی شد

ترامپ به خاطر هیلاری کلینتون جریمه شد

رئیس جمهور سابق آمریکا به دلیل طرح اتهامات بی اساس علیه رقیب انتخاباتی خود در سال ۲۰۱۶ به پرداخت جریمه نقدی محکوم شد.

ترامپ به خاطر هیلاری کلینتون جریمه شد
منبع: مهر |

 رئیس جمهور سابق آمریکا به دلیل طرح دعوی حقوقی بی اساس علیه وزیر خارجه سابق این کشور جریمه شد.

یک دادگاه فدرال ایالات متحده، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور سابق این کشور و وکلای او را به دلیل طرح دعوی بی اساس که علیه «هیلاری کلینتون» نامزد سابق ریاست جمهوری آمریکا، نزدیک به یک میلیون دلار جریمه کرد.

رئیس جمهور سابق آمریکا پیشتر مدعی شده بود که کلینتون با طرح ادعای همکاری ترامپ با مسکو، قصد تضعیف شانس وی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰۱۶، را داشته است.

قاضی «جان میدلبروکز» در دادگاه منطقه ای ایالات متحده در ناحیه جنوبی فلوریدا، در حکمی روز پنجشنبه، ترامپ و آلینا حبا، وکیل وی را به پرداخت هزینه های قانونی بالغ بر ۹۳۸ هزار دلار محکوم کرد.

در حکم دادگاه ترامپ آمده است: ما با یک دعوی قضایی روبرو هستیم که هرگز نباید مطرح می شد، دعوی که کاملاً هم از نظر واقعی و هم از نظر قانونی بیهوده بوده و برای یک هدف نامناسب مطرح شد.

این قاضی آمریکایی همچنین در حکم خود ترامپ را مغز متفکر سوء استفاده استراتژیک از روند قضایی و یکی از طرفین دعوی های پیچیده ای دانست که مکرراً از دادگاه ها برای انتقام از مخالفان سیاسی خود استفاده می کند.

در ماه مارس، رئیس‌جمهور سابق شکایتی را طرح کرد که طی آن کلینتون، حزب دموکرات و تعدادی از افراد دیگر را متهم کرد که کمپین انتخاباتی وی در سال ۲۰۱۶ را به تبانی با روسیه متهم کرده اند و این کار در تلاش برای آسیب رساندن به شانس انتخاباتی‌ ترامپ صورت گرفته است

 

شناسه خبر: ۹۴۳۷۳

ارسال نظر

پربازدیدترین

Additionally, paste this code immediately after the opening tag: