|

صحبت‌های قالیباف در مورد حقوق کارکنان دولت

کد مطلب : 87744

اولویت دولت و مجلس ساماندهی وضعیت قرارداد و دریافتی کارکنان دولت است.

به گزارش آیند به نقل از خبرگزاری دانشجو، محمدباقر قالیباف در جلسه علنی امروز (سه شنبه ۱۷ اسفند) مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در زمینه قرارداد‌های کارکنان دولت و میزان حقوق و دریافتی آنان بی عدالتی‌هایی وجود دارد و همه ما کاملاً به این مساله واقف هستیم.

وی بیان کرد: این مساله فقط مربوط به کارکنان یک وزارتخانه نیست بلکه در همه دستگاه‌ها و وزارتخانه‌ها دیده می‌شود و بار‌ها مشاهده کرده‌ایم یک کارمند رسمی حقوق بیشتری از یک کارمند شرکتی دریافت می‌کند در حالی که هر دو کار مشابهی انجام می‌دهند.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: متأسفانه می‌بینیم که یک کارمند از لحاظ تخصص، تحصیلات و اثرگذاری نقش ویژه‌ای دارد، اما حقوق کمتری دریافت می‌کند و بر این اساس حتماً باید وضعیت قرارداد و دریافتی کارکنان ساماندهی شود و این موضوع جدی در اولویت دولت و مجلس است.

قالیباف ادامه داد: مجلس شورای اسلامی طرحی با بیش از ۱۸۰ امضا برای ساماندهی وضعیت قرارداد و دریافتی کارکنان دولت دارد و علاوه بر این رئیس جمهور هم به سازمان امور استخدامی دستور داده به این موضوع ورود کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی بیان کرد: ساماندهی وضعیت قرارداد و دریافتی کارکنان دولت به یک قانون محکم و جامع نیاز دارد و مجلس شورای اسلامی این موضوع را با اولویت دنبال خواهد کرد. این موضوع نباید در لایحه بودجه که قانونی یک ساله است تعیین تکلیف شود و ما باید یک قانون جامع و دائمی برای آن به تصویب برسانیم.

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین