|

امیرعبداللیهان: انتخاب قطعی ما عدم عبور از خطوط قرمز خود است

کد مطلب : 86906

امیرعبداللهیان در رایزنی تلفنی با مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا تاکید کرد که انتخاب قطعی جمهوری اسلامی ایران عدم عبور از خطوط قرمز خود است.

به گزارش آیند، جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و هماهنگ‌کننده ارشد مذاکرات وین و حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در خصوص ِآخرین وضعیت گفتگوها در وین بحث و تبادل نظر کردند.

بورل ضمن مرور آخرین تحولات مذاکرات وین، بحران در اوکراین را دارای عواقب جدی برای سیاست جهانی و اروپا توصیف کرد.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، با مرور تلاش‌های فراوان همه طرف‌ها تاکید کرد که مذاکرات وین به مرحله حساسی رسیده و نیازمند تصمیمات جدی از سوی همه است.

امیرعبداللهیان نیز در این گفت‌و‌گوی تلفنی ضمن تشکر از تلاش‌های آقایان بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و هماهنگ‌کننده مذاکرات و انریکه مورا مذاکره‌کننده ارشد اتحادیه اروپا تاکید کرد که انتخاب قطعی جمهوری اسلامی ایران عدم عبور از خطوط قرمز خود است.

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای حصول یک توافق خوب، بر لزوم اخذ تصمیم سیاسی توسط طرف مقابل تاکید کرد و افزود ایران به دنبال یک توافق خوب، اما در چارچوب منافع ملی و با رعایت خطوط قرمز خود در مذاکرات است.

وزیر خارجه کشورمان در مورد بحران اوکراین نیز خواستار حل و فصل آن از طریق سیاسی شد.

امیرعبداللهیان و مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و هماهنگ‌کننده ارشد مذاکرات وین تاکید کردند که مذاکرات به مرحله حساس و مهمی رسیده و همه طرفها بخش عمده مسیر را بخوبی طی کرده اند.

وی در پایان افزود، برخی موضوعات مهم باقیمانده در صورت رویکرد واقع بینانه طرف غربی قابل حل و رسیدن به توافق نهایی است.

وزیر خارجه سپس در صفحه توئیتر خود نوشت: ما با جدیت در حال بررسی متن توافق هستیم. امروز با آقای بورل تلفنی گفتگو داشتم. همکارم آقای باقری نیز با مورا در تماس و مشورت است. همه برای رسیدن به توافق خوب در تلاشیم. خطوط قرمز خود را به طرف غربی منعکس کرده ایم. در صورت وجود اراده واقعی آنها، آماده توافق خوب و فوری هستیم.

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین