|

توضیح یک نماینده مجلس درباره تخصیص پول نفت برای ساخت مصلی در کشور

کد مطلب : 85148

طی روز‌های اخیر اخباری مبنی بر پرداخت ۲ هزار میلیارد تومان پول نفت به قرارگاه خاتم الانبیا در ازای تکمیل مصلا‌ها منتشر شد.

به گزارش آیند، یک نماینده مجلس ضمن تکذیب استفاده از پول نفت برای ساخت مصلی خاطرنشان کرد: هزینه ساخت و تکمیل و بازسازی اماکن مذهبی از بودجه فرهنگی تامین می‌شود.

رمضانعلی سنگدوینی در گفتگو با ایلنا، درباره برخی اخبار مبنی بر پرداخت پول نفت به قرارگاه خاتم در ازای ساخت مصلای تهران اظهار داشت: بنده تاکنون چیزی در این مورد که پول نفت بابت تکمیل مصلای تهران هزینه شده باشد، نشنید‌ه‌ام.

وی افزود: در هر حال اگر هم در این زمینه هزینه شده باید گفت که ما کشوری اسلامی هستیم سزاوار نیست که مصلای تهران بیش از ۲۰ سال نیمه‌کاره بماند، زیرا مطمئنا مستهلک می‌شود.

این نماینده مجلس گفت: مصلا‌های سراسر کشور یکی از ارکان نماز جمعه و مراسمات هستند، اکنون ساخت مساجد در روستا‌ها به عهده خود مردم است که بعضا برای تعمیرات و یا بازسازی توانایی مالی لازم را ندارند.

وی تاکید کرد: ما یک کشور اسلامی هستیم مهم است که بنا‌های مذهبی و مساجد و مصلا‌ها نگهداری و بهسازی شوند، مثلا شاهدیم در دیگر کشور‌ها از جمله همسایگان مساجد و ابنیه مذهبی و اسلامی به نحو احسن رسیدگی می‌شود ما نیز کشوری اسلامی هستیم و نیاز است نسبت به ترمیم، نگهداری و تکمیل ابنیه مذهبی اقدام کنیم.

وی ضمن تکذیب استفاده از پول نفت برای ساخت مصلی خاطرنشان کرد: هزینه ساخت و تکمیل و بازسازی اماکن مذهبی از بودجه فرهنگی تامین می‌شود، اما در هر حال باید تکمیل شوند و ما موظف هستیم نسبت به ساخت و تکمیل این بنا‌های نیمه‌کاره اقدام کنیم.

طی روز‌های اخیر اخباری مبنی بر پرداخت ۲ هزار میلیارد تومان پول نفت به قرارگاه خاتم الانبیا در ازای تکمیل مصلا‌ها منتشر شد.

این گزارش حاکی است؛ پروژه مصلای تهران حدود سه دهه است تکمیل نشده است.

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین