|

تهران بازهم تعطیل نشد

کد مطلب : 25537

به گزارش آیندنیوز و به نقل از ایسنا، در حالی که بسیاری منتظر بودند تا دولت درباره پیشنهاد اخیر استانداری تهران مبنی بر تعطیلی دو روزه تهران تصمیم‌گیری کند، اما این اتفاق رخ نداد و اعضای دولت و رئیس‌جمهور تنها راه‌های کاهش آلودگی هوا را مورد بررسی قرار دادند.

وب‌سایت ریاست‌جمهوری در تشریح جلسه امروز دولت نوشته است: وزیر نفت افزایش مصرف گاز را یکی از دلایل آلودگی هوا عنوان کرد. به گفته وی، به دلیل شیوع ویروس کرونا و تغییر الگوی مصرف مشترکان در سال جاری، میانگین مصرف گاز بخش های خانگی، تجاری و صنایع غیرعمده در 42 روز گذشته با 12 درصد رشد نسبت به دوره مشابه سال گذشته از 433 میلیون مترمکعب در روز متوسط مصرف در سال 1397 و 493 میلیون مترمکعب در سال 1398 به رغم اقدامات این وزارتخانه برای بهینه سازی مصرف، بطور غیرمنتظره به میانگین 556 میلیون مترمکعب در روز رسیده است.

رئیس جمهور در ادامه، ضمن توصیه به رعایت الگوی مصرف انرژی توسط هموطنان عزیز و بویژه در بخش دولتی و لزوم رعایت بخشنامه معاون اول رئیس جمهور در نحوه مصرف در دستگاه‌های اجرایی، به همه دستگاه‌های مسئول دستور داد که قانون هوای پاک را به دقت اجرا کنند و هر یک از وزرا و رؤسای دستگاه‌های ذیربط مسئول اجرای دقیق قانون هوای پاک هستند.

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین