|

شهاب حسینی نقش مخترع ایرانی را بازی می‌کند

کد مطلب : 25484

به گزارش آیندنیوز و به نقل از تسنیم، شهاب حسینی بازیگر سینما و تلوزیون قرار است تا با همکاری کوروش آهاری کارگردان فیلم سینمایی «شب» که در جشنواره سی‌وهشتم فیلم فجر به نمایش درآمده بود، نقش علی جوان مخترع و فیزیکدان ایرانی الاصل را بازی کند.

علی جوان نخستین بار مفهوم لیزر گازی را در سال ۱۹۵۹، در آزمایشگاه‌های «تلفن بل» ارایه کرد. او همینطور در زمینه فیزیک کوانتوم و طیف‌سنجی همکاری کرده بود. دستگاه لیزر نئون هلیومی که وی سال ۱۹۶۰ ساخت اکنون در موزه ملی تاریخ آمریکا برای عموم به نمایش درآمده است.

«شهاب حسینی» و «کوروش آهاری» و همینطور «الکس بریتو» با کمپانی تولید فیلم «پل میدیا» حقوق انحصاری ساخت فیلم زندگی علی جوان را خریداری کرده‌اند. دو دختر جوان او یعنی مایا و لیلا جوان به عنوان مشاور در این پروژه با آنان همکاری می‌کنند.

فیلم آهاری از ۲۹ ژانویه در سینماهای آمریکا و هم‌زمان به صورت نمایش اینترنتی اکران می‌شود و بعد از آن در اواخر سال در بازار جهانی به نمایش درمی‌آید.

«الکس بریتو» در کنار «محمد درمنش» تهیه‌کنندگی «شب» را بر عهده داشتند. این‌طور که اخبار خارجی نشان می‌دهد این بار بریتو تهیه‌کنندگی کار را به تنهایی بر عهده دارد.

شرکت پل مدیا در حال حاضر مشغول رایزنی برای همکاری برای نگارش فیلمنامه در کنار آهاری است و همینطور دنبال پخش‌کننده و استودیو برای فروش فیلم است.

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین