|
| کد مطلب: ۱۱۹۶۱۰
لینک کوتاه کپی شد

رهبر انقلاب: رژیم غاصب قطعا باید محاکمه شود / ملت های مسلمان جدا عصبانی هستند

جمعی از نخبگان و استعدادهای برتر علمی کشور، صبح امروز (سه‌شنبه، ۲۵ مهرماه) با حضور در حسینیه امام خمینی(ره) با آیت‌الله خامنه‌ای دیدار کردند.

رهبر انقلاب: رژیم غاصب قطعا باید محاکمه شود / ملت های مسلمان جدا عصبانی هستند

اهم بیانات رهبر انقلاب در این دیدار را بخوانید

* نخبگان کشور امروز به یک خیز جدید احتیاج دارند و این خیز باید با همراهی این دولت و همکاری مسئولان جوان در بدنه دولت و همت مجموعه نخبگان انجام شود.

*اگر جنایت رژیم صهیونیستی ادامه پیدا کند کسی نمی‌‎تواند جلوی مسلمانان و نیروهای مقاومت را بگیرد.

*مسئولین برخی از کشورها که با مسئولین کشور ما صحبت کردند در دفاع از رژیم غاصب صهیونیستی اعتراض کردند که چرا فلسطینی ها غیر نظامیان را می کشند. این حرف خلاف واقع است و کسانی که در شهرک ها هستند غیر نظامی نیستند و مسلح هستند. گیرم غیرنظامی بودند؛ چه تعداد کشته شدند؟ صدبرابر آنها رژیم غاصب از زن و بچه و پیر و جوان در ساختمان های غزه می کشد. اینها همه مردم هستند مراکز پرجمعیت را انتخاب می کنند و می کشند. چندهزار در همین چند روز مردم غزه کشته دادند.

*اینها باید محاکمه شود رژیم غاصب صهیونیستی امروز قطعا باید محاکمه شود.

*آنگونه که اطلاعات جاری به ما می دهد سیاست جاری همین هفته اخیر داخل رژیم صهیونیستی را آمریکایی ها دارند تنظیم می کنند و این کارها سیاست آمریکاست. آمریکایی ها مسئولیت خود را مورد توجه قرار دهند

*بمباران ها فورا قطع شود. ملت های مسلمان جدا عصبانی هستند. نشانه هایش اجتماعات گروه‌های مردم نه تنها در کشورهای اسلامی بلکه در کشورهای غربی است.

*علم مسئولیت‌آور است. مثل همه‌ی دارایی‌های دیگر. دارایی فکری، دارایی مالی، دارایی قدرت؛ اینها همه مسئولیت‌آور است. علم هم از جمله‌ی همین دارایی‌های ارزشمند است. علم دارید، این علم شما را مسئول میکند. یعنی باید هم از علمتان به نفع مردم استفاده کنید، هم از اعتباری که این علم به شما داده به نفع مردم استفاده کنید. هم خود آن دانش در خدمت به مردم باید قرار بگیرد.

* خدای متعال این تعهد را از علما گرفته، از دانشمندان گرفته که در این زمینه تحمل نکنند. پرخوری ستمگر و گرسنگی ستمدیده را تحمل نباید بکنند. عکس‌العمل باید نشان بدهیم. واکنش نشان بدهیم.

* امروز در قضیه‌ی غزه، این واکنش بر دوش همه‌ی ما وجود دارد. باید واکنش نشان بدهیم. عده‌ای گرسنه‌اند، عده‌ای زیر بمباران‌اند، عده‌ای دارند صد تا صد تا به شهادت میرسند. عالم، چه عالم دانشگاه، چه عالم حوزه باید تلاش کند حق را بشناسد، در کنار حق بایستد. نگاه کردن بی‌تفاوت برای عالم و دانشمند جایز نیست. امروز واکنش در برابر قضیه غزه مسئولیتِ همگانی است. نخبگان و عالمانِ حوزه و دانشگاه بی‌تفاوت نباشند.

ارسال نظر

پربازدیدترین