|
| کد مطلب: ۱۱۹۴۷۹
لینک کوتاه کپی شد

خط و نشان فرمانده پدافند هوایی ارتش برای پهپادهای آمریکا و اسرائیل

فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش گفت: امروز به این توانمندی رسیده‌ایم که اگر صلاح باشد می‌توانیم برخی تجهیزات پدافندی را به سایر کشورها صادر کنیم.

منبع: تسنیم |

امیر علیرضا صباحی فرد فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش صبح امروز در نشست هم اندیشی با اصحاب رسانه گفت: امروز به این توانمندی رسیده‌ایم که اگر صلاح باشد می‌توانیم برخی تجهیزات پدافندی را به سایر کشورها صادر کنیم.

وی افزود: در حوزه جنگ الکترونیک حرف اول را می‌زنیم. این سامانه ها باید بومی باشد و در چند سال اخیر بر اساس فرمان رهبر انقلاب به پیشرفتهای بسیار خوبی رسیده‌ایم.

صباحی فرد تصریح کرد: در حوزه پهپادی باید گفت که به ابتکاراتی دست یافته‌ایم که دشمن چیزی از آن نمی‌داند البته آن مقدار که رسانه‌ای شده است دشمن را شگفت زده کرده است.

فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش تاکید کرد: ملت شهید پرور ما بدانند که فرزندان شما در پدافند هوایی اجازه نخواهند داد خدشه‌ای به آسمان امن ایران وارد شود. پدافند هوایی با تدبیر فرماندهی معظم کل قوا تشکیل شد و این تدبیر منشا خیر و برکات فراوانی برای کشور ما شد.

وی با اشاره به رشادتهای پدافند هوایی ارتش در دفاع مقدس گفت: جنگ در شرایطی بر ملت شریف ایران اسلامی تحمیل شد که خیال می‌کردند به دلیل تحولات کشور و نوپایی انقلاب می‌توانند به اهداف پلید خود برسند اما جوانان این مرز و بوم در حوزه‌های مختلف از جمله پدافند هوایی توانستند معادلات را تغییر دهند و همرزمان ما در پدافند هوایی ارتش توانستند بیش از ۶۰۰ جنگنده دشمن بعثی را ساقط کنند.

فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش گفت: رژیم بعث عراق در آغاز جنگ چیزی حدود ۳۵۰ فروند هواپیمای جنگنده داشت و با این که پدافند هوایی ارتش بیش از ۶۰۰ فروند جنگنده بعثی را ساقط کرد باز هم در پایان جنگ آنها بیش از ۹۰۰ جنگنده داشتند این یعنی ابرقدرتها با تمام توان آنها را تجهیز کردند و ایران در واقع با کل ابرقدرتها می‌جنگید.

امیر صباحی فرد ایران را قدرت مطلق پدافند هوایی منطقه دانست و گفت: امروز تجهیزات ما بهترین و بروزترین تجهیزات پدافندی در سطح جهان است که با همکاری وزارت دفاع، مراکز علمای و تحقیقاتی تولید می‌شود و ما هیچگونه وابستگی به بیگانگان برای تهیه تجهیزات پدافندی نداریم.

وی تصریح کرد: امروز ما قدرت کشف، شناسایی و مقابله با همه پرنده‌های روز جهانی را داریم و رادار گریز برای ما هیچ معنایی ندارد، در حوزه کشف و شناسایی هم به پیشرفت های بسیار قابل توجه رسیده‌ایم به گونه‌ای که هیچ پرنده‌ای برای ما غیر قابل کشف نیست. در حوزه جنگ الکترونیک هم حرف اول را در سطح جهان می‌زنیم.

فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش گفت: در آستانه سالروز تشکیل پدافند هوایی دستاوردهای جدیدی به این نیرو الحاق خواهند شد که بیشتر سامانه‌های جنگ الکترونیک و پهپادی است که لایه‌های پنهان پدافند است و شاید امکان رسانه‌ای شدن آنها نباشد اما سامانه‌هایی هم به پدافند اضافه خواهد شد که ان‌شاالله رسانه‌ای خواهد شد.

صباحی فرد ادامه داد: مبنای کار پدافند هوایی بر اساس هوش مصنوعی است. این موضوع در حوزه فرماندهی و کنترل دیده می‌شود. ما جزو اولین یگانهای نیروهای مسلح بودیم که به این حوزه ورود کردیم و روز به روز در حال ارتقای این حوزه هستیم.

وی اظهار داشت: امروز هیچ هواپیمایی وارد آسمان کشور نمی‌شود مگر اینکه با شبکه یکپارچه پدافند هوایی هماهنگ باشد. امروز رادارهایی در اختیار داریم که هزاران کیلومتر آنطرف‌تر را رصد می‌کند. به این صورت هر هواپیمایی که بخواهد وارد فضای کشور شود توسط پدافند رصد می‌شود و پس از ورود به آسمان کشور توسط هواپیمایی کشوری و پدافند هوایی کنترل خواهد شد.

فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش همچنین خاطرنشان کرد: رصد آسمان خلیج فارس و تنگه هرمز جزو وظایف پدافند هوایی است. امروز هر تحرکی در آسمان دریا صورت می‌گیرد توسط سامانه‌های کشف و شناسایی ما رصد می‌شود.

ارسال نظر

پربازدیدترین