|
| کد مطلب: ۱۱۹۳۹۹
لینک کوتاه کپی شد

سرلشکر باقری: دشمن دنبال انتخابات بی‌جان و حضور کم است، باید نقشه دشمن را خنثی کنیم

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: بسیج در مساجد و محلات اهمیت زیاد داشته و باید قدرت داشته باشد و محله محوری به شدت توسعه یابد.

سرلشکر باقری: دشمن دنبال انتخابات بی‌جان و حضور کم است، باید نقشه دشمن را خنثی کنیم
منبع: تسنیم |

سردار سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح صبح امروز در دومین روز همایش فرماندهان نواحی مقاومت و مسولین دفاتر نمایندگی ولی فقیه بسیج سراسر کشور با بیان اینکه حامل سلام رهبر معظم انقلاب به شما بسیجیان هستم، اظهار داشت: حضرت امام (ره) خواهان تشکیل بسیج ۲۰ میلیونی بودند و امام خامنه‌ای نیز خواستار شکل گرفتن بسیج ده‌ها میلیونی هستند.

باقری با اشاره به ضرورت جذب روزافزون در سازمان بسیج افزود: برای تحقق فرامین امامین انقلاب، هم‌اکنون در میانه راه هستیم و این کار باید در تحقق سند اعتلا با قوت انجام شود. برای محافظت جوانان و نوجوانان در این فضا باید بر اساس تدبیر و اندیشه عمل کنیم.

وی با اشاره به اینکه اگر محله در اختیار بسیج نباشد، دیگر کارها ابتر باقی می‌ماند، گفت: بسیج در مساجد و محلات اهمیت زیاد داشته و باید قدرت داشته باشد و محله محوری به شدت توسعه یابد؛ نقاط قوت و ضعف آن را شناسایی کرده و بطور کامل بشناسیم؛ لذا شکل‌گیری محله اسلامی می‌تواند شهر اسلامی را شکل دهد.

سرلشکر باقری با اشاره به ضرورت گسترش جهاد تبیین و روشنگری بیان کرد: قوای سه‌گانه و دیگر دستگاه‌ها از جمله نیروهای مسلح تلاش شبانه‌روزی برای رفع مشکلات مردم دارند.

وی با اشاره به برخی از دستاوردهای انقلاب در خدمات‌رسانی گسترده در سراسر کشور گفت: هم‌اکنون بیش از ۹۰ درصد از کشور گازرسانی شده و آب سالم و بهداشتی در مناطق زیادی از کشور وجود دارد که این‌گونه خدمات را بعضاً در برخی کشورهای پیشرفته هم نمی‌توان دید؛ لذا تبیین وضع فعلی با وضع قبلی ایران برای نسل حاضر اهمیت بالایی دارد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح همچنین ارتقاء و توسعه سواد رسانه‌ای بسیجیان را خواستار شد و تأکید کرد: هر پایگاه بسیج باید یک پایگاه فعال در رسانه و فضای مجازی باشد.

سرلشکر باقری همچنین درباره انتخابات آینده مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری اظهار داشت: دشمن به دنبال یک انتخابات کم‌رمق، بی‌جان و حضور کم است؛ لذا باید نقشه دشمن را خنثی کنیم.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح همچنین از ضرورت توجه بیشتر به پیشکسوتان دوران دفاع مقدس گفت و بیان کرد: این عزیزان نقش زیادی در صحنه‌های مختلف داشته‌اند؛ باید آن‌ها را تکریم و احترام کنیم.

وی افزود: بانوان جامعه که بیش از نیمی از جمعیت کشور هستند، تاثیر بسزایی در فرهنگ جامعه دارند و برای زمینه‌سازی نقش‌آفرینی در زمینه‌های انقلاب اسلامی باید بسیج خواهران در تمام اقشار به صورت ویژه تقویت شود.

باقری همچنین با اشاره به تلاش دشمنان برای کم‌رنگ کردن مراسم دهه نخست ماه محرم گفت: با حضور گسترده و باشکوه مردم در این مراسم، توطئه دشمن بار دیگر با شکست روبه‌رو شد.

وی در ادامه با ارزیابی وضع فعلی آمریکا تصریح کرد: آمریکا هر روز درحال ضعیف شدن است و خروج از افغانستان و عراق و منطقه گوشه‌ای از نشانه‌های شکست و ضعف این کشور است؛ اما این شکست‌ها به این معنی نیست که ما دچار کوتاهی و سستی شویم.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به افزایش چشمگیر فعالیت‌های بسیج در طی چند سال اخیر تصریح کرد: دشمن هم فعالیت‌های خود را نسبت به قبل زیادتر کرده است؛ لذا باید سعی کنیم در این مبارزه دست برتر را داشته باشیم.

سرلشکر باقری با اشاره به سند اعتلای ۱۰ ساله بسیج که از جانب رهبر معظم ابلاغ شد، افزود: با تقدیر از مدیریت سردار سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین در تحولات صورت گرفته در پایگاه‌ها و اقشار بسیج، اقدامات بسیار خوبی تا بحال انجام شده است و باید فرامین و محتوای این سند با سرعت اجرایی شود.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح همچنین با قدردانی از حضور مسئولان نمایندگی ولی فقیه در نیروهای مسلح گفت: برای نیازهای پیش رو آموزش‌ها و کلاس‌های بصیرتی سیاسی عقیدتی باید بروز و دچار تحول اساسی شود.

ارسال نظر

پربازدیدترین