|
| کد مطلب: ۱۱۹۲۸۸
لینک کوتاه کپی شد

ترامپ: حتی بررسی پذیرش اوکراین در ناتو دیوانگی است!

رئیس‌جمهوری سابق آمریکا نگرانی شدید خود را در مورد پذیرش احتمالی اوکراین در سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) ابراز کرد.

ترامپ: حتی بررسی پذیرش اوکراین در ناتو دیوانگی است!
منبع: ايسنا |

به گزارش وب‌سایت فلوریدا وویس نیوز، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری سابق آمریکا درباره فساد مالی ادعایی در خانواده جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا و خطر کشاندن ایالات متحده به سمت یک درگیری جهانی فاجعه‌بار هم صحبت کرد.

ترامپ بایدن را به «فساد» و دریافت میلیون‌ها دلار رشوه از کشورهای خارجی، به ویژه چین و اوکراین متهم کرد. به گفته ترامپ، این ادعاها در مورد فساد، تردیدهای جدی ایجاد می‌کند که آیا بایدن می‌تواند در خصوص مناسبات بین‌المللی به ویژه در رابطه با درخواست عضویت اوکراین در ناتو تصمیمات مناسب اتخاذ کند یا خیر.

دونالد ترامپ با انتشار ویدیویی با درخواست رعایت جواب احتیاطی این اقدام، گفت: این فکر که ما حتی الان هم در حال بررسی پذیرش اوکراین در ناتو هستیم، "دیوانگی" است.

او همچنین تاکید کرد که دولت فعلی «ناتوان» است و نمی‌توان به آن برای رسیدگی به مسائل حساس سیاست خارجی، به ویژه در رابطه با کشورهای دارای سلاح هسته‌ای مانند روسیه و چین اعتماد کرد.

ترامپ در این ویدئو گفت: جو بایدن حتی نمی‌تواند از پله‌های ایر فورس وان بالا برود و حتی نمی‌تواند دو جمله را کنار هم بگذارد. آخرین کاری که این دولت نالایق باید انجام دهد، ایجاد خطر جنگ با روسیه یا چین یا سایر کشورهاست که دارای سلاح هسته‌ای هستند.

در واکنش به این اتهامات جان کربی، سخنگوی پنتاگون ادعاهای مطرح شده علیه بایدن را رد کرده و گفت «هیچ چیزی در تایید این ادعاها وجود ندارد.»

عضویت بالقوه اوکراین در ناتو، موضوعی است که بحث‌برانگیز شده است. حامیان این طرح معتقدند که ادغام اوکراین در ناتو، امنیت اروپای شرقی را تقویت می‌کند و جلوی روسیه را می‌گیرد، به‌ویژه با توجه به الحاق کریمه به روسیه و درگیری‌های جاری در اوکراین. از طرف دیگر مخالفان می‌گویند که چنین طرحی تنش‌ها با روسیه را حادتر کرده و ثبات منطقه‌ای را تهدید می‌کند.

 

ارسال نظر

پربازدیدترین