|
| کد مطلب: ۱۱۸۵۹۳
لینک کوتاه کپی شد

توافق اردوغان و زلنسکی برای ساخت پهپاد در خاک اوکراین

ترکیه و اوکراین برای گسترش همکاری‌ها در زمینه صنایع استراتژیک توافقنامه همکاری امضا کردند.

توافق اردوغان و زلنسکی برای ساخت پهپاد در خاک اوکراین

ترکیه و اوکراین توافق‌نامه همکاری در حوزه صنایع استراتژیک برای حمایت از پروژه‌های مشترک در زمینه سیستم‌های موتوری، تحقیق و توسعه موتور، فعالیت‌های تولید و نگهداری به‌ویژه در حوزه پهپاد‌ها را امضا کردند.

به گزارش خبرگزاری آناتولی، این توافق‌نامه طی مراسمی با حضور رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه و ولودیمیر زلنسکی همتای اوکراینی او با عنوان "همکاری در زمینه صنایع استراتژیک" بین دو کشور به امضا رسید.

محمد فاتح کاجر، وزیر صنعت و فناوری و ترکیه و الکساندر کامیشین، وزیر صنایع استراتژیک اوکراین این سند را امضا کردند. همچنین در چارچوب سفر کاری رئیس جمهور اوکراین به ترکیه، یادداشت تفاهم در زمینه صنایع استراتژیک امضا شد.

هدف این تفاهم نامه ارتقای همکاری در صنایع و فناوری‌های استراتژیک بین شرکت‌های اوکراین و ترکیه است. علاوه بر این، از معرفی پروژه‌های موجود و راه اندازی پروژه‌های جدید در این مناطق حمایت می‌شود. از جمله زمینه‌های همکاری، توسعه ظرفیت‌ها و قابلیت‌های تولید وسایل نقلیه خودران، به‌ویژه هواپیما‌های بدون سرنشین (پهپاد) است.

این تفاهم نامه افزایش تولید انواع پهپاد، تحقیق و توسعه در زمینه سیستم‌های خودمختار و همچنین در بخش‌های فضایی و فناوری دیگر صنایع استراتژیک دو کشور را فراهم می‌کند.

ارسال نظر

پربازدیدترین