|
| کد مطلب: ۱۱۸۵۰۶
لینک کوتاه کپی شد

آمریکا: ایران یک کشتی تجاری ما را توقیف کرده است

یک سخنگوی نیروی دریایی آمریکا مدعی شد که سپاه پاسداران ایران یک کشتی تجاری آمریکایی را توقیف کرده است.

آمریکا: ایران یک کشتی تجاری ما را توقیف کرده است

یک سخنگوی نیروی دریایی آمریکا اعلام کرد که سپاه پاسداران ایران یک کشتی تجاری را در آب‌های بین‌المللی خلیج فارس توقیف کرد و احتمال داد که این کشتی در قاچاق فعالیت می‌کرده است.

«تیم هاوکینز» سخنگوی ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا، در بخشی از بیانیه خود گفت: «نیرو‌های دریایی ما دارایی‌های دریایی خود را برای نظارت دقیق بر وضعیت مستقر کردند. نیروی ما وضعیت را زیر نظر گرفته بود و تصمیم گرفته بود که دیگر هیچ واکنشی نشان ندهد. در نهایت، فرماندهی مرکزی نیروی دریایی ارزیابی کرد که شرایط مستلزم واکنش بیشتر نیست.»

شرکت امنیت دریایی انگلیس هم در بیانیه‌ای اعلام کرد: «از تلاش نیرو‌های ایرانی برای توقیف یک نفتکش کوچک با پرچم تانزانیا در حدود ۵۹ مایل دریایی شمال شرق شهر بندری دمام عربستان سعودی مطلع بودیم. ایران به طور منظم تانکر‌های کوچکتری که مشکوک به قاچاق نفت هست را رهگیری می‌کند. نیرو‌های ما همچنان هوشیار و آماده حفاظت از حقوق ناوبری ترافیک قانونی دریایی در آب‌های حساس خاورمیانه هستند.»

بر اساس داده‌های شرکت تحلیلی ورتکسا، حدود یک پنجم عرضه نفت خام و فرآورده‌های نفتی جهان از تنگه هرمز می‌گذرد.

نیروی دریایی آمریکا روز چهارشنبه اعلام کرد که با اقداماتی از توقیف دو نفتکش تجاری به دست ایران در خلیج عمان جلوگیری کرده است، این تازه‌ترین رویداد از این دست از سال ۲۰۱۹ در این منطقه بوده است.

ارسال نظر

پربازدیدترین